4 141 Booltink anno 1983: bijkans een ruïne. De aangebouwde schuur links kon, uit financiële overwegingen, in het restauratieplan niet gehandhaafd blijven. ren hoofdgebouw zullen ook twee woningen komen. De gemeente Hengelo wil de omge ving 'passend' aankleden. Er moet een rijk in het groen gestoken dorpsbrink ontstaan, met kinderkopjes, oude lantaarns en zitban ken. Te hopen valt dat die 'aankleding' ge combineerd kan worden met een archeolo gisch onderzoek van het voorterrein, waar onder de huidige asfaltlaag misschien dè res tanten zitten van de bierputten van de brou werij uit het verpondingsregister van 1656. Bij het laatste onderzoek, najaar 1979, is op de verkeerde plaats gegraven. R.L. .«a Jr IÖ30 De historisch onbewezen ridder Berend van de Keyenborg. Muurschildering in de tegenover het Booltinkcomplex gelegen St. Janskerk. Jaartallen en gebouw-afbeeldingen corresponderen met de ingebruikname van de elkaar opvolgende kerken. Foto's: Henk Westerveld, Aalten. Tot slot nog even dit: de redding van Booltink was niet mogelijk geweest zonder de onuitputtelijke inzet van de heren Mooibroek en Boeder (van de Gelderse Monumenten Commissie), architect Wim Ros, Henk Krosenbrink (directeur Staring instituut), de burge meesters De Boer (van Hengelo) en Hopperus Buma (van Warnsveld), Jac. Trijsburg (directeur Gelders Oudheidkundig Contact), jltr. ir. A. L. van den Brandeler (bekend van de reddingsactie 'oude stati onnetjes'), de heer J. van der Haagen (van de Bond Heemschut) en - last but nol least - directeur Dick Ebbers van aannemersbedrijf EBU/Doetinchem. in »<9Wfl Documentatie: Eindrapport Werkgroep Booltink (jan. 1980), Rapport Gelderse Monumenten Com missie (juli 1980), Bouwkundig rapport architect Ros (juli 1980), Rapport SHOB, Rijksarchief Utrecht (collectie Rijsenburg, voorl. nr. 646 en 779, corr. Krosenbrink/mevr. drs. C. C. de Glopper-Zuijder- land), Rijksarchief Arnhem (bouwrollen uitbreiding en vernieuwing schuurkerk Keyenborg 1784), 'Hen gelo Gelderland Duizend Jaar' (F. Schreuder/Wal- burg Pers), 'Achterhoek en Liemers' (Henk Krosen brink, Zomer en Keuning), gemeente-archief Henge lo, Verslag gesprek Rob Lureman met Bertha en Wim Booltink op 8 nov. 1979, ansichtkaarten notaris Van Hengel te Hengelo - Gld., historisch archief dagblad De Gelderlander/Doetinchem, persoonlijk archief R. E. Lureman, archief Staring-instituut, div. artikelen De Gelderlander, Graafschapbode, Gelders Overijsselsche Courant, 'Booltink: vergeten monu ment bijna gesloopt' (Contactbericht, Lureman/Trijs- burg).

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1983 | | pagina 23