Heemschut Uit het korenmetershuis Sierwerk Heemschut helpen 123 LEDEN HELPEN HEEMSCHUT Zo nu en dan mag wel eens worden vermeld hoe vele leden steeds in de weer zijn om als vrijwilliger(ster) werkzaam te zijn' voor Heemschut. In de eerste plaats de leden van de Provinci ale Heemschut-commissies o.l.v. voorzit ters en secretarissen, wier namen zo nu en dan worden opgenomen in dit blad. Evenals de namen van de Technische Adviseurs die steeds op pad gaan om Heemschutgevallen te inspecteren, beoordelen en erover te rappor teren. Mede naar aanleiding van de oproep voor vrijwilligers(sters) in het kader van Heem schut-promotie en publiciteit wordt en werd een beroep gedaan op menigeen om - excursies te organiseren voor leden - stands te bemannen (de heer Boddéus, mw S. de Boer-Sodenkamp, drs. G. van der Werff, mw Caljé-d.v. Berg, mw I. Kroll-Lampe enz.) - Kerkepad-stands te organiseren - Folders en ander materiaal gereed te ma ken voor verspreiding (de heer B. Klei- born en het echtpaar Schor) - tijdschriftartikelen te inventariseren (mw H. Drabbe-Carstens) - Heemschut Werkkampplaatsen voor jongeren voor te bereiden, organiseren en leiden (door een actief werkcomité: zie het januarinummer blz. 8) - Naamborden te maken voor de gevel van het Korenmetershuis (mw J. Kleiborn- v.d. Sloot) - bijdragen te leveren voor wandelingen in het boek 'Op stap in eigen land' en voor de 'Landelijke Wandeldag' in september. - een echte eigen Heemschut stand te doen vervaardigen (de heer A. Barendregt) - de Heemschut-sjaals te ontwerpen (Nenad Karpov) - ontwerpen voor een Heemschut folder en/of omslag van het tijdschrift te maken (J. Witmer, ir. R. Smorenberg, Marlies van der Kroft en Hans Punt) - suggesties te doen voor originele ver koopartikelen - allerlei extra-werkzaamheden op het bu reau te Amsterdam te verrichten enz. enz. Onder het motto 'never take'anything for granted' geven wij hierbij uiting aan onze grote erkentelijkheid en dank aan allen, ge noemd of niet genoemd. PA. H.-B. HEEMSCHUT-WINKELTJE (met aankopen steunt u het werk van onze vereniging) Nieuw: - Heemschut stickers (donkerrood 10 cm 0) voor op uw auto, fiets of tas Leden ontvangen stickers gratis op verzoek (020 -22 52 92) Voor niet-leden: 0,50. - Heemschut 'A m duimstokjes Prijs 5,-, incl. porto 6,-) handig voor in zak of tas - een maatstok om u te helpen afmeten en afwegen of bepaalde aantastingen van het stads- of dorpsbeeld in uw omgeving moeten worden doorgegeven aan ons secretariaat! Sponsor van deze duimstokjes is het Aanne mingsbedrijf H. J. Jurriëns B.V. te Utrecht, regelmatig adverteerder in 'Heemschut', dat wij zeer erkentelijk zijn voor de hulp. Na aanbrengen van een nieuw lid krijgt u desge wenst een duimstokje gratis toegezonden. Reeds aanbevolen: - Heemschut sjaals, ontworpen en gesig neerd door de kunstschilder Nenad Karpov (wit-blauw-bleu; écru-lichtgroen-olijfgroen, zilvergrijs-wijnrood-zwart); prijs 21,-, incl. porto 23,- - Heemschut-dassen (blauw, wijnrood, bruinrood met zilvergrijs embleem). Prijs: 15,50, incl. porto 17,50. - Kijken naar Monumenten, deel II prijs voor leden 18,50 (winkelprijs 22,50), incl. porto 21,50. Looking at Historie Buildings (I) 23,50 (winkelprijs 29,50) incl. porto 26,50. 'Tuinen in Nederland' (winkelprijs 49,-) prijs voor leden 39,-, incl. porto 43,-. Wie renoveert, restaureert, zoekt soms naar kleinigheden, bij voorkeur passende sierstukken (stukjes). Tot hen behoren stellig Heemschutleden. Een lid kan iets in zijn bezit hebben, dat hij of zij kwijt wil en in dat geval een ander van dienst zijn. Men denke aan - bijvoorbeeld - een muuranker, een lantaarn, een slot, schar nieren e.d. Maar hoe weet men wat er aan waarde volle kleinigheden 'op de markt' is? Daartoe wil deze rubriek 'Vraag en Aan bod' bijdragen: Lid J. J. Schilstra wil afstaan: een zandstenen engelenkopje, 17de eeuws van zeer goede kwaliteit, b. v. geschikt om in een poortje aan te brengen. Prijs nader overeen te komen. Wie belangstelling heeft, belle 02208- 3589. Aanbieder en gegadigden, dienen het in de sfeer van Heemschut met el kaar eens te worden. VOOR GOED DOEL! Het bedrag dat voor de koop wordt over eengekomen (eventueel op 50-50 basis), dient de verkoper te storten op de girore kening van de Bond Heemschut. (Dus de helft van het overeengekomen bedrag. Dit is een indicatie.) Ter versterking van het bondswerk. Wie dit alles - deze dienstverlenende mogelijkheid - als sym pathiek ervaart, wordt uitgenodigd, in dien daarvoor aanleiding is, gebruik te maken van deze nieuwe rubriek, waarbij een scherpe foto van het aangeboden sier- stuk wenselijk is.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1983 | | pagina 27