Heemschut Algemeen Nieuws 53 Aan de leden en donateurs van de Bond Heemschut wordt medegedeeld, dat de jaarlijkse algemene vergade- i ring van de vereniging zal worden ge- j houden: donderdag 6 mei a.s., om 19.30 uur, in restaurant 'De Oude Tram', Sta tionsplein 4, Amersfoort. Een afzonderlijke oproep zal niet wor- j den verzonden. Ter vergadering wordt de agenda met j de bijbehorende stukken aan de aan- wezigen uitgereikt. Zij die de agenda met bijlagen van te voren wensen te ontvangen, kunnen deze vóór 15 april a.s. aanvragen bij het secretariaat van de Bond Heemschut. De agenda omvat o.m. de behandeling i van het verslag over het verenigings jaar 1981, de rekening en verantwoor- ding over het boekjaar 1981 en de be groting voor 1982. Vóór de afhandeling van de agenda wordt, naar aanleiding van de onlangs verschenen Nota Herinventarisatie van Stads- en Dorpsgezichten van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, een diaserie gepresenteerd over 'Be schermde Stads- en Dorpsgezichten', ingeleid door het lid van het dagelijks bestuur, drs. H. C. van Eek, hoofd van de afdeling juridische zaken van deze dienst. Uw aanwezigheid zal bijzonder op j prijs worden gesteld. i Het dagelijks bestuur, G. K. J. M. Hamm, voorzitter INDEX EN VERZAMELBAND 1981 In dit maartnummer treft U de Index aan. Voor vele leden zeker aanleiding om deze te voegen bij de losse nummers van 1981 en hiervoor een verzamelband te bestellen. Deze nummers kunt U immers zelf met be hulp van naalden in de band vastzetten. Aan bevelenswaardig, omdat regelmatig in het tijdschrift verwezen wordt naar artikelen of publikaties in andere jaargangen. Bestelt U nü de verzamelband in het oude, kleinere formaat, want de voorraad is bijna op! (Voor 1982 gaan we over op het grotere A 4 - formaat, zodra'deze beschikbaar zijn volgen mededelingen over bestelling). Mist U bepaalde nummers uit voorgaande jaargangen of héle jaargangen, dan kunt U die tegelijkertijd nabestellen: 12,50 (incl. porto) 8,50 5,10 (incl. porto) 3,— 34,75 (incl. porto) 28,50 PERSONALIA Het bericht bereikte ons dat ir. F. Ottevan- gers, oud-hoofdingenieur - directeur van de Bouwnijverheid en Ruimtelijke ordening, 25 december 1981 op de leeftijd van 78 jaar, plotseling is overleden. De heer Ottevangers en de heer van der Vlis waren de twee landelijke technische advi seurs, die Heemschut in het verleden had. De heer Ottevangers was secretaris van de Cie. Stad en Dorp in Nd. Holland (de voor loper van de huidige Provinciale Commis sie). In die periode was die commissie een der beste, zo niet de beste, van onze com missies, aldus de heer van der Vlis. Bij tal van gelegenheden heeft hij veel voor onze vereniging gedaan en betekend. Terecht werd hem om zijn vele verdiensten bij zijn afscheid de Ton Koot-penning toegekend. Wij eren zijn gedachtenis. In de 27 januari jl. vergadering van het Alge meen Bestuur heeft de voorzitter de heren T. J. Koek te Winschoten (afwezig), voor zitter van de Provinciale Commissie Gronin gen, en B. Nauta te Herenveen (aanwezig), voorzitter van de Provinciale Commissie Friesland, die hun functie ingaande 1 januari jl. hebben neergelegd, erkentelijkheid be tuigd voor de wijze waarop zij leiding heb ben gegeven aan deze commissies en de ver breiding van de Heemschutgedachte hebben bevorderd. In de a.s. algemene vergadering zal worden voorgesteld te benoemen tot voorzitter van de P. C. Groningen, de heer J. M. Zandber gen, burgemeester van Hefshuizen. De vaca- ture-Nauta zal naar wij hopen eveneens spoedig kunnen worden vervuld. Het Algemeen Bestuur heeft benoemd tot lid van: de P.C. Zuid-Holland: de heer H. Vegter, te Brielle; van de P.C. Friesland, de heren L. H. Brinksma, te Heerenveen, Joh. Spijksma te Suameer, en J. Zijlstra, te Drachten. OPROEP AAN DE LEDEN Wie een goed idee heeft voor een suggestie ve Heemschut affiche/poster met pakkende tekst resp. bereid is een schetsontwerp te maken, wordt verzocht zich in verbinding te stellen met het. Korenmetershuis (liefst bin nen 10 dagen na verschijnen van dit blad). Wie enige tijd beschikbaar heeft om zich in voorkomende gevallen in te zetten voor Heemschut door b.v. te helpen met voorbe reiding en bemanning van stands, distribue ren van (nieuwe) folders en affiches enz., melde zich eveneens bij het secretariaat. P. A. Hengeveld-Brand (Ext. Betr.) DE NEDERLANDSE TUINENSTICHTING 'Alles van waarde is weerloos'. Een veel zeggende regel van Lucebert, die ook op tuinen van toepassing zou kunnen zijn. Tui nen immers, zijn kwetsbaar en hun instand houding hangt soms aan een zijden draad. De Nederlandse Tuinenstichting - opgericht in juni 1980 - wil zich inzetten voor die tuinen die door hun vormgeving en/of be planting, cultuur-historisch karakter, ligging of anderszins, van bijzondere waarde kunnen worden geacht. Met de hulp van donateurs en de inkomsten van het boek 'Tuinen in Nederland', waar van u elders in dit blad een bestelformulier aantreft, hoopt de Nederlandse Tuinenstich ting haar streven bekendheid te geven en een bredere basis te scheppen voor uitbouw van activiteiten. Naast het uitgeven van het boek, presentatie op div. tentoonstellingen - waaronder de Floriade - speciale open-tuin-dagen voor donateurs, is de aanzet gemaakt tot een in ventarisatie van een bepaalde categorie tui nen uit (voorlopig) de eerste helft van deze eeuw. Leden van Heemschut kunnen 'Tuinen in Nederland' bestellen voor 39,- (vergelijk bare winkelprijs 49,-). Informatie over de Nederlandse Tuinenstich ting is verkrijgbaar bij het secretariaat: Prin sengracht 610, 1017 KS Amsterdam. (Tel. 020 - 26 53 71.) verzamelband idem afgehaald losse nummers idem afgehaald gehele jaargang idem afgehaald

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1982 | | pagina 13