Om behoud Petruskerk in Sloterdijk Reeds bij verschillende gelegenheden steunde de Bond Heemschut het streven van de Stichting Behoud Petruskerk om dit, uit 1664 daterende, kerkje 'in leven' te houden. De Bond deelde daarom de Rijksdienst voor de Monumentenzorg mede het onbegrijpelijk te achten, dat deze dienst zich het afgelopen jaar ver schillende malen negatief heeft opge steld ten aanzien van de alleszins te roe men activiteiten van deze Stichting. Juist nu deze laatste het waardevolle ensem ble van kerk, kerkhof en pastorie kon verwerven en, na jaren van lijdzaam toe zien hoe de toestand van de Petruskerk verslechterde, eindelijk activiteiten kon gaan ontplooien ten behoeve van het herstel, lijkt de meest verantwoordelijke instantie het af te laten weten. De Rijks dienst acht het gebouw in eens 'van be trekkelijke waarde', twijfelt aan een zin volle bestemming en stelt dat er onduide lijkheden zijn ten aanzien van de ontwik keling van het gebied waarin het kerkge bouw is gelegen. Omdat deze standpun ten o.i. mede op grond van onjuiste en reeds achterhaalde planologische uit gangspunten tot stand kwamen, schre ven wij in onze brief vervolgens: De Petruskerk kan een scala van recrea tieve functies herbergen, terwijl de woonfunctie van het gehele overgeble ven deel van Oud-Sloterdijk, het aan trekkelijke dorpsgezicht waarin dit kerk je ligt, de woonfunctie versterkt zou kunnen worden. Dit laatste kan worden gerealiseerd door woningen te bouwen in het aangrenzende gebied, dat thans nog door het te verplaatsen station en het spoorwegtracé wordt ingenomen. Op deze manier zou Oud-Sloterdijk functioneel weer aansluiten op de dichtbij gelegen dichtbevolkte stadswij ken in plaats van te worden opgegeven voor nieuwbouw voor kantoren waaraan geen behoefte meer bestaat. Dit is thans gelukkig ook de mening van de gemeente Amsterdam geworden, die onlangs - voor zover dat in haar vermo gen lag - financiële steun gaf. De Stichting heeft inmiddels al het geld dat zij tijdens haar - ruim twaalfjarige - be staan bij elkaar bracht, besteed aan het hoognodige repareren van het dak. Wij besloten onze brief aan de Rijks dienst voor de Monumentenzorg met te stellen dat deze zich meer positief ten aanzien van het behoud van het waarde volle Petruskerkcomplex dient op te stel len. De Stichting verdient immers alle waardering en steun, zeker van de ver antwoordelijke instanties, bij haar stre ven het kerkje en zijn omgeving weer zinvolle functies te geven. Het secretariaat van de Stichting is in handen van dè heer K. L. Hulsbergen, Marconistraat 21, 1171 AV Badhoeve dorp, tel.02968 - 43 78, alwaar ook een exemplaar van de onlangs uitgegeven zeer informatieve brochure van de Stichting verkrijgbaar is. Een informatie die wij de gulle lezer niet willen onthou den: De Stichting Petruskerk heeft reke ningen bij: Rabobank Amsterdam nr. 31.35.10.407, Postgiro 1975530, Ge meentegiro 4908899. De Stichting tot Behoud van de Petruskerk heeft zelf het geld bij elkaar weten te brengen voor de hoognodige reparatie van het dak 3Sa«i8K 58

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 29