32 en het Historisch Museum 'De Dubbelde Palmboom', Voorhaven 12. Het Intergemeentelijk Overlegorgaan Midden Holland waaraan 24 gemeenten deelne men, heeft in december 1980 een tweede deel uitgegeven van de inventarisatie van natuurgebieden en landschappen. Het is een mooi geïllustreerde verzameling van waardevolle gegevens omtrent vier onderscheiden gebieden en hun kenmer ken, die bij totstandkoming van planolo gische maatregelen een hulpmiddel kun nen zijn. De Vereniging Behoud Stadsschoon Gouda houdt in samenwerking met de centrale bibliotheek in Gouda een ten- toonstelling over de Lage Tiende weg, waaraan ook de Coudsche Stadsdoelen staat. De vereniging voert reeds geruime tijd actie voor het behoud van dit monumen tale gebouw o.rn. door een tijdens de tentoonstelling uit te geven boekje over de St. Jorisdoelen uit 1763 ten behoeve van het Doelenfonds. U kunt het bestellen door betaling van 10.-op girorekening 4 18 64 85. aantal inleidingen en discussies over uit eenlopende onderwerpen. .Op de Lijst geplaatst: In Oisterwijk: een voormalige leerlooi erij; de uit vier delen bestaande looierij werd in 1870 gebouwd en ligt aan De Lind 63, binnen het beschermde dorpsge zicht. Het gebouw waarin nog veel var. de oor spronkelijke machines en werktuigen aanwezig zijn, is een van de best bewaar de herinneringen aan het feit dat de pro vincie Brabant rond de eeuwwisseling het centrum van de Nederlandse leerin dustrie was. (zie foto, Rijksdienst voor de Monumentenzorg). Noord-Brauant De Koning Boudewijn Stichting te Brussel ontplooide naar aanleiding van de viering in 1980 van het 150-jarig België een reeks van initiatieven, o.m. om werken tot stand te brengen ter verbetering van de dagelijkse leefomgeving in steden en dor pen. De officiële presentatie van de Stichting in Nederland vond plaats op 21 januari 1980 en werd gevolgd door een

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1981 | | pagina 20