Het Booltink-complex in Keyenborg Midwoud Utrecht Diemerzeedijk e.o. bouw is nog in gebruik, maar zal binnen afzienbare tijd worden gesloten wegens teruglopend bezoek. Een andere bestem ming voor de kerk heeft men niet kunnen vinden. En 'dus' kan sloop niet worden verhinderd. de voorzitter van de afd. rechtspraak van de Raad van State B. en W. van Amster dam gelast er voor zorg te dragen, dat de bouw van een jachthaven in het IJmeer aan de Diemerzeedijk voorlopig wordt stopgezet. De bouw van de jachthaven zou geschieden zonder bouwvergunning en zou in strijd zijn met de ruimtelijke voorschriften. Ook zou de jachthaven grote schade aanbrengen aan het karakte ristieke landschapsbeeld. v.d.W. De bond Heemschut had B. en W. geattendeerd op de mogelijke sloop van de stolpboerderij aan de Dorpsstraat 48. Hoewel er in de gemeente geen voor schriften gelden die de voorgenomen sloop zouden kunnen verhinderen, heb ben B. en W. overleg met de toekomsti ge eigenaar gepleegd en, zo deelt het col lege mee; zal van de zijde van het provin ciaal bestuur getracht worden het pand op de provinciale monumentenlijst te plaatsen. Enige tijd geleden is op het Booltink- wil tenminste het al driejaar leegstaande complex in Keyenborg (gemeente Hen- complex (waarvan het oudste deel da- gelo, Gld.) een archeologisch onderzoek teert uit 1752) niet nog meer tot een ruïne begonnen dat antwoord moet geven op vervallen. Het archeologisch onderzoek de vraag of deze omgeving ooit een rid- volgt op een recent uitgevoerd bouwhis- dcrlnirchl rijk is geweest torisch onderzoek, verricht door de Ook zal dan via proefboringen boven Stichting Historisch Boerderij Onder water moeten komen ot de dichtgcmet- zoek in Arnhem. Deze stichting eonclu- selde kelders onder de oude café- deert in een rapport onder'meer dat de boerderij Booltink ooit hebben dienst ge- oorspronkelijkheid van het gebouw daan als schuil- of schuurhert'. Ridder- goeddeels verloren is gegaan door de vele burcht en schuilkerk worden in de verbouwingen. Kcyenborgsc samenleving steeds in één Niettemin vindt de werkgroep het adem genoemd met het Booltink- Booltink-complex toch nog dermate ka- complex, maar voldoende historische be- rakteristiek dat het waard is om behou- wijzen ontbreken tot nog toe. den te blijven. Belangrijk in dit verband Een werkgroep hoopt dat het archeolo- is op dit moment het aftasten van de mo- gisch onderzoek in deze zaak klaarheid gelijkheden voor een nieuwe bestem- zal brengen. De werkgroep houdt zich ming. niet alleen bezig met de historie van de Booltink-gcbouwen, maar inventariseert tevens de mogelijkheden voor een c:afé-iioeri>erii klein hooi.tink nieuwe bestemming. Die is hard nodig, omstreeks oe eeuwwissei.ino Er is reden voor zorg over de toekomst van het St. Andreasgasthuis aan de Springweg. Het is oorspronkelijk een ziekenhuis geweest. Thans is het eigen dom van de Congregatie van de Zusters van Liefde. Een deel van het complex dient tot huisvesting van de zusters, een deel voor bejaardenhuisvesting. Er be stond vrees, dat het gehele complex zou worden gesloopt, maar van architect B. van der Hout vernamen we, dat het hoofdgebouw als casco zal blijven be staan. Ook de zijgevel wordt behouden. Helaas zal de in het complex aanwezige kapel moeten worden gesloopt. Handha ving daarvan zou ten koste gaan van 12 bejaarden woningen. Voor 't overige: de gehele interne structuur zal worden ver anderd ten behoeve van de bouw van zelfstandige bejaarden woningen De Ver. tot behoud van de Diemerzee dijk e.o. (Heemschut, jul./aug.nr. '80: Heemschut in actie) heeft voorlopig suc ces geboekt. Op haar verzoek, daarin ge steund door de Bond Heemschut, heeft

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1980 | | pagina 30