nn Studiedag industriële archeologie Contributie 1980 cierd. En dat is een goede zaak, want al te vaak nog wordt ons natuurschoon be dreigd, zoals door uitbreiding van het woongebied, door wegenaanleg enz. Jaarlijks gaat in ons land ca. 13.000 ha 'natuurgebied' verloren. De groene ruimte in ons land wordt steeds kleiner en dat betekent bijv. dat er ook veel plan tensoorten verloren gaan. Ruilverkave ling en landinrichting plegen eveneens een aanslag op de groene ruimte; lucht en waterverontreiniging zijn andere fac toren die een vereniging als Natuurmo numenten met zorg vervullen. Er moet gewaakt worden voor verdere aantasting van onze groene ruimte, anders gaat ons land aan 'welvaart' ten onder. Ter gele genheid van het jubileum gaat Natuur monumenten een groot aantal activitei ten ontwikkelen; er komt een nieuw handboek en er zullen nog enige andere publicaties verschijnen. Er komt een ju bileumfonds, waarvoor een beroep op ons volk zal worden gedaan. In verschil lende steden zal een tentoonstelling: 'Be waar het land' worden gehouden. Voor leden en nict-leden wordt een foto wedstrijd georganiseerd en op 20 sep tember a.s. zal in de Grote Kerk te Naar- den een bijzondere bijeenkomst worden gehouden. Kortom Natuurmonumen ten zal dit jaar vaak in het nieuws zijn met de nadruk op het behoud van de groene ruimte. v.d.W. Ter gelegenheid van de verschijning van een rapport van de Gemeentelijke Mo numentencommissie van Tilburg 'De in dustriële gebouwen van de wolnijver heid in Tilburg' zal op vrijdag 2 mei a.s. in de Stadsschouwburg een studiedag worden gehouden onder voorzitterschap van prof. dr. Sj. Groenman. Het Ned. Instituut voor Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting (NIROV) zal zijn me dewerking aan deze studiedag verlenen. Een van de doelstellingen van de studie dag is het op gang brengen van een dia loog tussen bestuurders, ambtenaren, bevolking, architecten en stedebouw kundigen o.a. over de wenselijkheid en mogelijkheid van een beleid, dat uitgaat van de huidige stedebouwkundige struc tuur en bebouwing en dat uitmondt in een integratie van de doelstellingen van ruimtelijke ordening, monumtenzorg en stadsvernieuwing. De studiedag krijgt een regionaal karak ter. Er bestaat echter een beperkte moge lijkheid tot deelnemeing van belangstel lenden buiten de provincie Noord- Brabant. Aanmeldingen: Nederlands Textielmuseum, Tilburg; tel: 013 - 42 22 41. Exemplaren van het hiervoor genoemde rapport kunnen worden besteld bij de Gemeentesecretarie van Tilburg, afd. In- tcrneZaken; tel013-328359, kosten f5,-. Inleiders op de studiedag zijn ir. J. Jon gen, hoofd afd. Stadsontwikkeling, Til burg; J. Holthaus, directeur Ned. Tex tielmuseum en drs. P. Nijhof, adj.direc teur NIROV. In december 1979 werd aan de leden een acceptgirokaart toegezonden ter voldoe ning van de contributie 1980. Ofschoon het merendeel der leden prompt aan haar betalingsverplichting heeft voldaan, zijn er nog vele leden die nog niet of niet volledig hebben betaald. Op deze leden willen wij een beroep doen hun contributie 1980 alsnog met spoed te voldoen. Indien de betaling niet vóór 10 mei a.s. in ons bezit is gekomen, zal aan deze leden eind mei nogmaals een accept girokaart 'ter herinnering' worden ge zonden met vermelding van het nog ver schuldigde bedrag. Wij hopen echter dat door uw prompte betaling toezending van deze acceptgirokaart achterwege kan blijven waardoor u ons veel administra tieve last bespaart. In dit verband worden de oudere leden (65+) in het bijzonder erop gewezen, dat indien hun leeftijd niet in de computer is geregistreerd alsdan geen rekening kan worden gehouden met de mogelijkheid van de verminderde contributie tot 20,—, zodat de toezending van de herin neringsacceptgirokaart plaats vindt on danks dat met de reeds uitgevoerde beta ling van 20,- aan de betalingsver plichting werd voldaan. In zulk geval wordt met nadruk verzocht de girokaart te retourneren met op de achterzijde een vermelding van het geboortejaar, waar door in de toekomst een hinderlijke her haling wordt voorkomen.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1980 | | pagina 15