HEEMSCHUTDAG 1979 op 8 september in noordwest-Overijssel Uit het april/mei nummer hebt u kunnen vernemen dat Heemschut dit jaar de z.g. Kop van Overijssel gaat bezoeken, en wel in het bijzonder het aldaar gesitueer de proefgebied Landschapspark. Het voorlopige programma dat verzorgd wordt door de Provinciale Heemschut Commissie Overijssel, en waaraan o.a. medewerking wordt verleend door de plaatselijke afdeling van de Vereniging tot- Behoud van Natuurmonumenten, ziet er als volgt uit: Tussen 9.45 en 10.15 uur ontvangst in ,,de Meenthe" te Steenwijk, Stations plein 1met koffie. Na een welkomstwoord door de voorzit ter zal het gekozen onderwerp „nationale landschapsparken" worden belicht van uit diverse invalshoeken: 1De visie van de centrale overheid over de bedoeling van nationale landschapspar ken De spreker over dit aspect wordt nog nader bekendgemaakt, 2. Wat tot nu toe tot stand gebracht is en wat de moeilijkheden zijn. Deze uiteenzet ting wordt gegeven door de Gedepu teerde van Overijssel, drs. J. Dijkema. 3. De bouwkundige, stedebouwkundige en historisch geografische spreiding van het gebied. Deze aspecten worden behandeld door de heer D. J. Reeskamp, van de Monumentencommissie van Het Oversticht. 4. De praktijk van de zaak De toelichting hiervan wordt gegeven door ing. M. Brandsma, districtsbe heerder van de Vereniging tot Be houd van Natuurmonumenten. De intentie van deze opzet is om de Heemschutleden bekend te maken met het onderwerp „landschapspark" als het ware „afdalend" van het beleid naar de praktijk. Ca. 12.00 uur vindt de lunch plaats, waarna ca. 13.00 uur excursies van start gaan, die verschillend van opzet zijn (zie specifica tie). ca. 16.00 uur terugkomst in „de Meen the" te Steenwijk, thee en sluiting. Aankomst der treinen ca. 9.40 uur. Vertrek der treinen vanaf ca. 17.15 uur. Er dient een keuze gemaakt te worden uit de verschillende excursies. Excursie I Busrit door het hogeland van Steenwij- kerwold naar Oldemarkt via de Hoge- weg naar Ossenzijl en het ontvangstcen trum de Weerribben. Bezoek aan het Staatsnatuurreservaat de „Weerribben", eventueel per boot en te voet. Vervolg excursie via Blokzijl naar Steen wijk. Excursie II. Busrit naar Wanneperveen, boottocht door het landbouw- en natuurgebied onder leiding van Natuurmonumenten. Kennismaking met het karakteristieke streekdorp Wanneperveen, relatie landbouw-natuurgebied. Vervolg ex cursie naar Steenwijk. Excursie III Busrit via Blokzijl naar de Foeke, ont vangstcentrum van Natuurmonumenten nabij St. Jansklooster, wandeling of boottocht door natuurgebied. Vervolg excursie naar Steenwijk. Excursie IV: Bustocht naar Giethoorn, wandeling door het dorp, tussen de meren door naar St. Jansklooster via Vollenhove, Blokzijl naar Steenwijk. Excursie V Bustocht langs Gasthuisdijk naar Wanne perveen, St. Jansklooster, over het land van Vollenhove, Blokzijl met bezichti ging van dc steden, langs de Wetering naar Oldemarkt, Steenwijk. De kosten van deze dag zijn begroot op 25,- per persoon. Uitsluitend voor jeugdleden en geïnteresseerde jongeren onder 25 jaar: 17,50. Aan dc deelnemers zal een re ductiebon worden gezonden waarmee op 8 september 1979 van de N.S. 20% reductie op de reiskosten kan worden verkregen. U wordt dringend verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven en wel vóór 31 juli a.s. onder vermelding van uw eerste en tweede voorkeur voor de excursies. Uw giro-overschrijving, uitsluitend op postgiro: 124326 kan als aanmelding die nen. U gelieve te vermelden: Heemschut dag 1979 Ie vookeur excursie nr...; 2e voorkeur excursie nr U ontvangt ter bevestiging niet eerder dan eind augustus een deelnemerskaart en nadere informatie.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1979 | | pagina 13