KASTELEN HISTORISCHE LANDHUIZEN OUDE BOERDERIJEN OUDE BOERDERIJEN Monumentale fotoboeken Tekst A. I. J. M. Schellart redactie A.A. C.M. Maaskant foto's Ger Dekkers Voorwoord H.J.L. Vonhoff 224 blz. 190 foto's op kunstdruk-10 tekeningen. Formaat 22,5x 28,5 cm. Uitgegeven in samenwerking met de Stichting Nationaal1 Comité Monumentenjaar 1975. Eindelijk is er weer een groot fotoboek over Nederlandse kastelen. Ter gelegenheid van het Monumentenjaar 1975 verscheen dit monumentale boek. U vindt er een vrijwel compleet overzicht van het Nederlandse kasteelbezit. Er wordt in dit boek een duidelijk onderscheid gemaakt tussen het begrip „kasteel" en „historisch landhuis". Tekst A.I.J.M. Schellart - Foto's Ger Dekkers - samenstel ling A.A.C. Maaskant - introductie dr. F.H.M. Grapperhaus. 224 blz. 176 pagina's foto's- 34 plattegronden en gravures. Het boek KASTELEN is een groot succes geworden. Als wij onder kastelen het verstrekte huis verstaan, vallen onder historische landhuizen de buitenverblijven van de adel en de gefortuneerde burgers. De scheiding is niet altijd te trekken want een kasteel kan verbouwd worden tot lustverblijf. Sommige buitens hebben zelfs een paleisachtig karakter. De tuinen werden vaak prachtige parken. Veel hiervan is in de loop der tijden verdwenen, maar uit wat in Nederland nog overbleef is een representatieve keus gemaakt. U vindt hier statige huizen in royale waterpartijen, charmante landgoedjes in hoog geboomte en miniatuurpaleisjes in Franse parken. Uitgegeven in samenwerking met de stichting Nationaal Comité Monumentenjaar 1975. Tekst Kees Post - Foto's Ger Dekkers - Samenstelling A.A.C. Maaskant. Tweede druk, 192 blz. waarvan 160 fotopagina's op dik kunstdruk. Een monumentaal fotoboek, dat een indruk geeft van de schat aan landelijke bouwkunst, die ons land nog rijk is. Over boerderijen is nog niet veel gepubliceerd. Toch verdienen juist deze gebouwen onze volle aandacht, want zij worden vrijwel allemaal bedreigd door afbraak of verbouwing. Dit werk brengt voor het eerst in een omvangrijke serie foto's het Nederlandse bezit aan oude boerderijen in beeld. Alle boerderijen, die gekozen werden, zijn te beschouwen als een monument. Zij zijn het waard in stand te worden ge houden. Dank zij de medewerking van de Stichting Historisch Boerderij Onderzoek, alsmede de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg konden de auteur, de samensteller en de foto graaf dit materiaal samenvoegen tot dit boek. Gebonden per deel Fl. 79,% Voor leden van de bond Heemschut geldt de speciale prijs FL 65,% Leden van de bond Heemschut kunnen hun bestelling richten aan het bureau van de bond. Nieuwe Zijdskolk 28, Amster dam-C. en ontvangen het boek dan van de uitgever voor de ledenprijs. Prijzen per 1-1-'77 FL 82,-Voor leden FL 68,- Verzoeke te betalen aan de uitgever na ontvangst van de faktuur. Uitgeverij ANKH-HERMES B. V. DEVENTER. Ook verkrijgbaar in de boekhandel.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1978 | | pagina 5