Een kern waar pit in zit Documentatiecentrum Huizenbeurs De Kon. Ned. Heide Maatschappij heeft een „leefbaarheidscompetie" uitgeschre ven onder bovenstaande titel. Het gaat om een landelijke competitie voor inwoners van kleinere woon- en leefgemeenschappen in steden en op het platteland. De bedoeling is het kader te scheppen voor projecten en manifestaties ter verbetering van de leef baarheid van het gebied van de betrokken inwoners. De in te dienen projecten worden beoordeeld op het door zelfwerkzaamheid en gemeenschapszin bereikte effect op de leefbaarheid. Alle projecten met een vol doende resultaat worden ten voorbeeld ge steld en bekroond. Onder kernen wordt verstaan: kleine ge ografische eenheden waar niet meer dan 4000 mensen samenleven. Dit zullen dus veelal zijn buurten in stad of dorp, buurt schappen e.d. De wedstrijd duurt van 1978 tot 1980. Aanmelding is nog mogelijk tot 30 juni 1978. Een algemene informatiebro chure, een deelnemersboekje (waarin hand leiding en reglement) en verdere inlichtin gen zijn verkrijgbaar bij de Ver. Kon. Ned. Heidemaatschappij, Secretariaat „Een kern waar pit in zit", Lovinklaan 1, Arnhem; tel.:085 -77 83 63. Op eerdere publikaties zijn al tal van deel nemersboekjes aangevraagd en projecten ingezonden; uiteraard eerste aanmeldingen, waarvan de toelichting nog moet worden beoordeeld door de hoofdjury. In Huis dé Pinto, Sint Anthoniebreestraat 69 te Amsterdam is onlangs onder grote be langstelling het Documentatiecentrum voor historische stads- en dorpscentra in Europa, uitgaande van de stichting de Levende Stad, geopend. Het centrum is tot stand gekomen met me dewerking o.a. van de Fondation Euro- péenne de la Culture Het Prins Bemhard Fonds, de ministeries van CRM en VRO en de gemeente Amsterdam. In het centrum worden verslagen, samen met vakliteratuur op het gebied van de monumentenzorg bij eengebracht. De verzameling richt zich in het bijzonder op materiaal dat niet in de 104 boekhandel verkrijgbaar is, zoals beleids nota's en rapporten van overheidsdiensten, restaurerende instellingen en congresver slagen. Uitwisseling van gegevens met verwante instituten in andere Europese lan den is in voorbereiding: Voorzitter van de stichting is de heer J. A. de Zwaan, oud-ge- delegeerde van de Bond Heemschut, secre taris de heer G. Brinkgreve. De president van Europa Nostra, lord Duncan Sandys maakt deel uit van het curatorium. Aan de Molenstraat 24 te West-Terschelling (onmiddellijk bij de haven) staat deze 17e eeuwse Commandeurswoning te koop. Onder beheer van Monumentenzorg werd het huis in de jaren 1971/2 gerestaureerd met gebruikmaking van bijna uitsluitend au thentieke onderdelen en materialen (eike houten bedschot en deuren, tegels, plavui zen, toogdeur met originele beglazing, ori ginele balkenzolder, originele kap van bin nen met riet beschoten, enz.), waardoor het oude karakter van het huis bewaard bleef. Het in de eigen sobere trant gerestaureerde, maar wel met modem comfort toegeruste huis bevat beneden: ruime eetkamer (±32 m2) met tegelplin ten, tegeltableau onder stookplaats, vide en eikehouten spiltrap; tuinkamer (±36 m2) met open haardvuur, eikehouten bedschot waarachter o.m. wijnkeldertje, terrasdeu ren; toilet; (eet)keuken en bijkeuken, boven: twee (zeer) ruime slaapkamers; badkamer met douche en 2e toilet; plat. Boven slaap kamers ruime vliering. De royale besloten achtertuim 30 m diep) met schuurtje en regenwaterput, bevat veel oude typisch Terschellinger flora, alsook een 19e eeuwse kroosjesboom en heeft uit gang door vrije poort naast het huis. Het stel originele stoeppalen voor het huis is bij de restauratie door Gemeentelijk Ter schellinger museum met die bestemming in brüikleen verstrekt. Het pand is voorzien van c.v. (gas) en heeft op alle kranen warm en koud water. Inlichtingen verstrekt J. F. Broos, Molen straat 24 te West-Terschelling (tel. 05620 - 27 87) of mevrouw I. J. C. Kohl- brugge-Goedkoop, Verlengde Slotlaan 16 te Zeist (tel. 03404 - .1 34 85) BOND HEEMSCHUT Door het vertrek van de huidige medewerk ster komt per 1 augustus 1978 op het secre tariaat van de Bond Heemschut de functie vrij van algemeen secretaresse/administratief medewerkster De vacante functie omvat alle voorkomende secretariaatswerkzaamheden, waartoe be horen het verzorgen van de corresponden tie, bijhouden van de agenda, regelen van afspraken, beheren van archief, assisteren bij de organisatie van de jaarlijkse Heem schutdag. Voor deze afwisselende baan gaan onze ge dachten uit naar een accurate kracht die, na een in werkperiode, alle voorkomende se cretariaatswerkzaamheden zelfstandig kan verrichten. Kandidaten en ook zij die dë aandacht op kandidaten zouden kunnen vestigen worden verzocht hun brief te zenden aan Directeur Bond Heemschut Postbus 10525 1001EM Amsterdam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1978 | | pagina 10