koperbewerking BIEMANS-NATUURSTEEN BV GRONINGEN GROOTHANDEL IN DAKLEI EN Roermond En verder Vervaardiging van o.a. binnen- en buitenlantaarns, tuimelramen, koperbeslag en reparatie van koperen, bronzen en tinnen voorwerpen." tot beschermd stadsgezicht aan te wijzen gebied de handhaving van het voormalige „Barbara" een vereiste zou moeten zijn voor het behoud van de daar nog aanwezige totaliteit van specifiek 19e eeuwse bebou wing. Volgens de ABN wordt de door ons veroordeelde grote bouwhoogte veroor zaakt door de eis van de gemeente, dat een aantal woningen in het plan moet worden opgenomen. Indien volstaan zou worden met enkel de bouw van een dienstwoning zou er geen ongewenste schaalvergroting optreden. Heemschut heeft de hoop uitge sproken, dat met zijn bezwaren en sugges ties rekening zal worden gehouden. teur van de Rijkswaterstaat in Limburg op aangedrongen de afstand tot het tracé mini-, maal op 500 m. te brengen. Kasteel-boerderij Zuidewijk-Spiek...af stand bewaren. Foto: Rijksdienst v.d. Monumentenzorg (St. Limburgse kastelen) Volgens het structuurplan van de gemeente Roermond zou de afstand tussen de afsnij ding in rijksweg 68 tussen het kruispunt met de Wirosingel en de Duitse grens èn de kasteel-boerderij „Zuidewijk Spiek" 140 m. gaan bedragen. Gezien de waarde van deze kasteel-boerderij acht Heemschut deze afstand ten enenmale onvoldoende. Het betreft hier een gaaf en goed onderhou den edelmanshuis, dat in oorsprong dateert uit de 17e eeuw en in de 18e eeuw werd uitgebreid. Met zijn sierlijke toren, half ronde kapeluitbouw en gracht, vormt dit complex een bijzonder gaaf geheel. Heem schut heeft er bij de hoofd-ingenieur-direc- heeft onze bond bezwaar aangetekend tegen het ontwerp-bestemmingsplan „Sommels- dijk-Wildeman" van de gemeente Middel- hamis, omdat daardoor de mogelijkheid zou worden geschapen tot bebouwing in een ge bied van cultuurhistorische en landschappe lijke waarde; tevens zou het zeer fraaie zicht op Sommelsdijk verdwijnen; kreeg Heemschut bericht van het Water schap Ommelanderzeedijk, dat de sluis te Noordpolderzijl, die de bond graag als tech nisch monument beschouwd zou willen zien, niet te handhaven is, maar het water schap probeert wel in overleg met de ge meente Usquert het oude Zijlhuis de oor spronkelijke bestemming van café terug te geven; ontving onze bond het prettige bericht van wethouder Van der Ploeg van Rotterdam, dat het voormalige veerhuis aan de Kethel- sekade 72-73 gerestaureerd zal worden; en hebben Ged. Staten van Noord-Holland op voor ons positieve wijze beschikt t.a.v. de reconstructie van de weg, bekend als „Zak van Hauwert" en daarom B. en W. van Nibbixwoud meegedeeld, dat de door de gemeente gevraagde verklaring van geen bezwaar niet zal worden afgegeven. Zo ziet men, dat actie door Heemschut on dernomen vaak met resultaat vóór behoud van monumenten en landschapsschoon wordt bekroond. v.d.W. zoppi Jacobastraat 19, 's Gravenhage Telefoon: 070 - 65 83 66 POSTBUS 553 OOSTERHAMRIKKADE 115 TEL. 050 120355 124582 TELEX 53838 60JAARNATUURSTEEN 37

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1978 | | pagina 25