H. Janse hoofdarchitect bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg Recentelijk verscheen bij onze uitgeverij het boek dat wij nu met enige trots bij U aankondigen. „Vensters" is om veel redenen een bijzonder boek. De aanvankelijke verschijning in de beperkte kring van specialisten vroeg om een heruitgave. De détailstudie over de ontwikkeling van het „venster" tot en met de negentiende eeuw, biedt de lezer een goede informatieve tekst enerzijds, terwijl aan de andere kant de talloze fraaie illustraties de leek en vakman zullen aanspreken. De auteur die hoofdarchitect is bij de Rijksdienst voor de Monumentenzorg vertelt U over onder andere: De kerkvensters uit de romaanse en gotische periode, stenen kerk vensters na 1600, ijzeren vensterharnassen, houten kerkvensters, vensters van woonhuizen, kastelen en openbare gebouwen, vensters zonder glas, stenen kruisvensters en kloostervensters, houten kruis kozijnen en bolkozijnen, houten onderpuien, schuiframen, de overgang van het kruiskozijn naar het schuifraam, Franse venster, de 19de eeuw. Technische gegevens: 230 bladzijden, 201 illustraties gedrukt op kunstdruk-papier, 39 figuren in de tekst, gebonden en voorzien van een fraai stofomslag. Het formaat is 22,5 x 28,5. Wij hopen dat de heruitgave van „Vensters" een bijdrage mag zijn tot de bewustwording dat goede restauratie van ons culturele erf goed onontbeerlijk is voor een leefbare toekomst. Het boek „Vensters", dat uitstekend geschikt is als representatief geschenk, kunt U bestellen door overmaking van f. 95,— op ons postgirorekeningnummer 25.29.95 onder vermelding van Vensters. INTERBOOK INTERNATIONAL BV uitgevers boekverkopers drukkers Lange Haven 97 Schiedam Telefoon 0 10 - 26 60 34 Onze catalogus op het gebied van kunst en antiek is verkrijgbaar. Vraag hem aan voor f. 1 Vensters r.r?T-i3T:h v.v

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 5