N.Z.Hollands Koffiehuis op oude plaats I Het N.Z. Hollands Koffiehuis moet op de oude plaats terugkomen, of, voor zoveel nodig, op vrijwel dezelfde plaats. Dat is het credo van de voorzitter van de Stichting tot herbouw van het Koffiehuis, de heer G. K. J. M. Hamm, lid van het dagelijks bestuur van de Bond Heemschut. Van dit beginsel uit, heeft de jonge stichting zich van het begin af aan opgesteld: het sj Koffiehuis weer aan het oostelijk deel van het Open Havenfront. Met de adviseur van de stichting, architect G. Prins, ook lid van het D.Bvan de Bond Heemschut, hebben we over de jongste ontwikkelingen een gesprek gehad. Daarbij was ook mevr. J. Bierenbroodspot, Tech nisch adviseur van Heemschut aanwezig. Kort nadat de stichting was opgericht heb ben vertegenwoordigers van het bestuur een gesprek gehad met de Amsterdamse wet houder De Cloe; we hebben dat al in ons tijdschrift gemeld, maar voor het volgende is het o.i. goed de feiten nog even op een rijtje te zetten. De wethouder zei bij die gelegenheid: „als jullie een oplossing we ten, dan dient die wel gebaseerd te zijn op de gegevens van het metro-project". De heer Prins: „Er is indertijd steeds ge- Tekening (I) zegd, dat het open havenfront volledig zou terugkeren. Hiervan uitgaande heb ik, inderdaad op basis van de beschikbare gegevens, 4 een schets gemaakt. Deze schets is voor B. en W. aanleiding geweest om, op voorstel van de heer De Cloe, de stichting een halfjaar de tijd te geven de schets(en) uit te werken tot een reëel plan voor de gemeen teraad, die dan zijn definitieve beslissing kan nemen. Om tot een definitief plan te komen zal eerst tot een akkoord gekomen moeten worden met de Welstandscommissie en de Dienst Stadsontwikkeling. Dit in verband met de voorgenomen herindeling van het Stations plein. Er wordt daarom ook ten behoeve van de uitwerking van de schetsen samenge- sproken met de onderscheidene gemeente lijke diensten." Het plan Hoe heeft de stichting zich nu de nieuwe situatie voor het Koffiehuis gedacht? Aan de hand van een aantal reeds door de heer Prins vervaardigde schetsen vertelt deze, dat, toen hij de tekeningen van het metro station bekeek, onder de indruk was van de aanpak voor het stationsgebouw van de me tro. „Het viel me op, dat boven het eindpunt STATIONSPLEIN lil! DB 201

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 24