een gesausd wegkapelletje, dat tot opschrift draagt: „St. Antonius" en: anno 1742- 1823. Verder in Thom een 17e eeuws boerderijtje aan de Bogenstraat, twee vermoedelijk 19e eeuwse panden, aan dezelfde straat, een voormalige boerderij met witgesausde ge vel aan de Trippaardstraat 5, in de huidige vorm 19eeeuws, met getoogde vensters met draairamen, getoogde inrijpoort en sieran- kers uit de 16e eeuw en tenslotte het hoek pand Wijngaard 10, in oorsprong 16e eeuws. Het heeft een puntgevel met zaag tandfriezen opzij, een gepleisterde voorge vel van 19e eeuws karakter. Op de hoek een gietijzeren arm met lantaarn. In Akkrum (gem. Utingeradeel) is een in het derde kwart van de 19e eeuw gebouwde boerderij, gelegen aan Heechein 25 op de aanvullende lijst geplaatst. Herv. kerk Waverveen: beschermde in ventaris Kerkinventaris Van de inventaris van de neogotische kerk in Waverveen (gem. Vinkeveen en Waver veen) is een aantal objecten nu beschermd; het kerkgebouw zelf niet. Tot de be schermde inventarisonderdelen behoren: een eenvoudige eiken preekstoel met klank bord (2e helft 18e eeuw); een koperen leze naar, kaarsenarm en doopbekkenhouder aan de preekstoel (18e eeuw); de Herenbank (eind 19e eeuw), met overhuiving, waarop beschilderd opzetstuk met wapenschilden (Lodewijk XIV); houten banken (19e eeuw): de orgelkas in neo- renaissancevormen; twee koperen kronen en acht drielichtswandarmen van koper, een houten offerkist en in het torentje een kolk van Pieter Rockees (1755). 139 Ijskelder: Rijswijk Z.H. In de sector bedrijf en techniek kwam op de ,,Huis teCapelle" (18e eeuw) aan de Lange voorlopige lijst het voormalige stoomge- Muiderweg 16 en even verderop op nr. 30 maal aan de Van der Woudekade in Voor- de hoeve „Klein Batavia" (17e eeuw), burg, gebouwd in 1870 in de voor die pe- De „Oldamster Herberg" aan de Markt in riode kenmerkende eclectische trant. Winschoten is op de aanvullingslijst geko- ,,De Kleine Luttekevisch" is een in oor- men en evenals het naastliggende pand op sprong uit de 17e eeuw daterende boerderij nr. 11. aandeKadijkl in Terwolde (gem. Voorst); Nog een oude dorpsherberg, nl. die aan verbouwd in 1819 en daarna opnieuw ver- Trekweg 58 in Parrega (gem. Wonsera- bouwd in de 19e eeuw. Nu op de aanvul- deel) (wellicht eerste kwart 19e eeuw); van lende lijst. oudheidkundige waarde. In Woudsend In Weesp kwam een groot aantal panden op (gem. Wymbritseradeel) kwam op de aan- de (aanvullende) lijst: in de Middenstraat vullingslijst de kop-romp-boerderij aan de vier panden uit de 17e, resp. 18e eeuw. Indijk 13; gedateerd in de voorgevel van het Verder twee panden in de Nieuwstraat en woonhuis 1792. Het stalgedeelte met uit- St. Annastraat 8-8a, aansluitend bij het be- zondering van de voorgevel is vernieuwd in schermde huis Nieuwstraat 13. Zes panden traditionele vorm in de jaren dertig van de aan de Achtergracht zijn eveneens op de 20e eeuw. Het woonhuis heeft een puntge- aanvullende lijst gekomen, t.w. de nrs. 61vel met Lodewijk XV-zijvoluten, getoogde 56, 76, 78-80 en 82. Voorts nog een pand vensters met schuiframen, keldervensters aan de Kapelsteeg 2 en ook nog drie boerde- met luiken en topschoorsteen. Het interieur rijen; een aan de Kerklaan 2 (18e eeuw), bevat 18e eeuwse betimmeringen en twee Huis te Capelle, Lange Muiderweg Weesp

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 30