126.700 80.000 619.000 530.800 289.300 375.000 58.700 50.000 85.300 7.300 10.000 6.700 5.000 50.000 30.000 P.M. 22.500 20.000 75.000 24.200 15.800 knopen van de eindjes, van grote steun ge weest. Contributie-verhoging was nodig en het deed de penningmeester genoegen, dat hoewel die verhoging nog niet gesancti oneerd was door de ledenvergadering, het overgrote deel van de leden die toch vrijwil lig heeft voldaan. Intussen betreurde de penningmeester het, dat het ledental geen gelijke tred houdt met de groei van de om vang der werkzaamheden. Van de overgelegde financiële stukken vermelden we hier de beknopte begroting 1977 Personeelskosten Buitenorganisaties Bondsbureau Voorlichting Tijdschrift Redactie drukkosten, porti min. opbrengst adv. totaal contributies/bijdragen giften, schenkingen, legaten aktie extra bijdr. '76 toevallige baten Interest subsidies CRM VRO provincies Heemschut Rest. Hulpf. 25.000 Tekort Totaal Evenals bij het jaarverslag werd bij het ver slag van de penningmeester enige discussie gevoerd. O.a. werd gevraagd waarom er nog geen subsidie door de minister van Volkshuisvesting en RO wordt verstrekt. Drs. Hengeveld antwoordde hierop, dat het ministerie in beginsel niet ongenegen is subsidie te verlenen, maar echter wel uit sluitend als het om een bepaald project gaat en dat is moeilijk aan te wijzen. Nadat de penningmeester décharge was ver leend, gaf de ledenvergadering haar goed keuring aan de reeds ingevoerde contribu tie: minimum van 30 naar 40. Verkiezingen Bij acclamatie werden mr. H. Bergé, ir. W. L. Jansen en dr. E. J. B. Postma benoemd tot resp. voorzitter van de prov. commissie Noord-Brabant, Overijssel en Utrecht. Eveneens bij acclamatie werden de heren P. J. v.d. Heyden, P. Jongens en ir. D. van der Veen benoemd tot resp. secretaris van de prov. commissies in Noord-Brabant, Noord-Holland en Zuid-Holland. Vervolgens werd voorzien in een groot aan tal' vacatures in het Algemeen Bestuur. Hiervoor hadden bedankt drs. A. Bertoen, ir. J. Nysingh, mr. P. A. H. M. van Vlijmen begroting 1977 293.300 272.100 60.400 46.000 91.700 92.700 9.900 10.000 37.000 30.000 619.000 530.800 en prof. mr. dr. C. A. van Swigchem. De eerste drie genoemden werden bij acclama tie vervangen door de eerder genoemde nieuwe voorzitters van prov. commissies. In de vacatures mr. J. H. Engel en mr. H. Greebe (aan de beurt van aftreden maar her kiesbaar) werd door herbenoeming voor zien. In twee van de drie resterende vacatu res werden benoemd de heren J. J. Schilstra en T. S. Smith; in de derde vacature zal nader moeten worden voorzien, nadat hier voor door De Hollandsche Molen een kan didaat zal zijn aangewezen. Tot de afronding van de bestuursverkiezin gen werd dr. R. Hoegen in zijn functie van voorzitter herbenoemd. De vergadering on derstreepte deze herbenoeming met ap plaus. (Hierbij wil uw redacteur gaarne een kantte kening plaatsen. Het is natuurlijk verheu gend, dat de ledenvergadering met zoveel instemming dr. Hoegen op zijn voorzitters zetel heeft willen laten. Maar dr. Hoegen heeft aan zijn herbenoeming iets laten voor afgaan. Hij heeft er nl. op gewezen, dat een herbenoeming zou betekenen, dat hij tot z'n 72e jaar voorzitter zou blijven. Dat zou dr. Hoegen, naar hij verklaarde, onjuist vinden. Hij kondigde dan ook aan het voorzitter schap eerder te zullen neerleggen, maar in elk geval niet eerder dan nadat de nieuwe directeur zal zijn ingewerkt en de prov. commissies tot volle ontplooiing zullen zijn gekomen. Hij stelde hiervoor een periode van een jaar. Intussen zal ernaar een nieuwe voorzitter moeten worden uitgekeken. Daarbij zegde dr. Hoegen natuurlijk zijn volle medewerking toe. Het zal een jongere figuur moeten zijn, de nieuwe statuten in aanmerking nemende. Dit alles vormt een somber vooruitzicht, want het heengaan - over een jaar - van dr. Hoegen betekent het verlies van een motori sche voorzitter, die zich veel inspanning voor Heemschut heeft getroost en zeer vele activiteiten heeft ontwikkeld en geani meerd, vooral in de opbouw- en ombouw- periode van de bond. Het besluit van dr. Hoegen om het volgend jaar met het oog op zijn leeftijd, af te treden getuigt intussen nog eens van zijn wijsheid en inzicht, ook in bestuurlijke zaken. In 1978 zal dr. Hoegen tien jaar het voorzitter schap hebben bekleed. Vergissen we ons niet, dan zal het zoeken naar een opvolger van deze dynamische voorzitter niet een voudig zijn. Heemschut is met de naam van dr. Hoegen al zeer geruime tijd geïdentifi ceerd. Wanneer Heemschut er in slaagt een jongere en even actieve voorzitter te vinden, zal dr. Hoegen dit stellig als een bewijs van dankbaarheid jegens hemzelf beschouwen. Overigens is er nü nog geen reden om woor den van dank tot dr. Hoegen te spreken, al heeft een goed verstaander, naar ons dunkt, aan dit korte commentaar van uw redacteur voorlopig voldoende). Aan het slot van de vergadering moest de voorzitter overigens nog mededelen, dat er nieuwe vacatures in het bestuur komen. De eerste secretaris, mr. Verzijl heeft het zó druk in zijn praktijk en vertoeft zó vaak in het buitenland, dat hij gemeend heeft zijn taak als eerste secretaris te moeten neerleg gen. Een en ander geldt ook min of meer voor mr. Van Praag Sigaar. Deze legt, jammer genoeg, zijn 2e secretarisschap neer. Dat zal in de komende tijd worden overgenomen door mr. Verzijl. Er blijven 136 definitief 1976

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 27