meer te zijn dan alleen restauratiebeleid. De restauratie van grote en kleine monu menten in de binnenstad moet met grote voortvarendheid ter hand worden geno men. Besnoeiing in de gelden, bestemd voor restauratie-subsidies moet, wil men daadwerkelijk een gericht monumenten en stadsvernieuwingsbeleid voeren, als onaanvaardbaar worden beschouwd. De restauratie van particuliere monument-woonhuizen dient krachtig te worden bevorderd. Het bedrag dat de ver schillende bestuursechelons voorde sub sidiëring van restauraties ter beschikking stellen, dient drastisch te worden ver hoogd. Gemeenten zullen ook zelf in hun eigen budget gelden voorde restauratie van par ticuliere monumenten moeten reserveren. De gemeenten dienen te bevorderen dat er meer architecten worden opgeleid tot restauratie-architect. De inschakeling van cultuurhistorische verenigingenwoningbouwcorporaties en andere organisaties met ideële doelstel lingen dient te worden bevorderd. Er dient op korte tennijn een landelijke regeling te komen om speculatie in geres taureerde monumenten tegen te gaan. Stadsvernieuwingscorporaties Het is gewenst om in verband met de verbetering van de situatie in historische milieus tot de oprichting van stadsver nieuwingscorporaties over te gaan. De gemeenten dienen een aanvullende lijst van (jonge) monumenten op te stel len, met het doel om deze panden te be schermen De gemeenten dienen hun monumenten beleid meer vanuit maatschappelijk per spectief te doordenken. v.d.W. Buitenhof Utrecht. Foto: Gem. Utrecht. 89

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 22