architect boimkundioen Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk De Rijksdienst voor de Monumentenzorg (mnl./vrl.) (mnl./vrl.) Deze dienst geeft uitvoering aan de Monumentenwet door te adviseren over de waarde van de historische gebouwde omgeving, zowel voor wat de individuele bebouwing als wat de grotere ensembles betreft, en het wetenschappelijk vastleggen daarvan. Hiertoe wordt kunsthistorisch en bouwhistorisch onderzoek verricht en worden aanbevelingen voor bescherming en suggesties voor het voortbestaan gegeven. Die suggesties leiden tot concrete voorwaarden voor restauraties zowel als tot voor waarden voor stedebouwkundige planontwikkeling. Voor de uitvoering hiervan stelt de dienst o.m. restauratie- technische en stedebouwkundige kennis zowel als subsidies ter beschikking. Met de groei van de belangstelling voor de eigen gebouwde historische omgeving is de hoeveelheid werk van de dienst toegenomen. Voor de uitvoering van een aantal hieruit voortvloeiende taken worden gevraagd: vac. nr. 7-043711051 voor het district Noord-Holland en Utrecht Taak: in samenwerking met de projectleider restauratie beoordelen van plannen voor restauraties van en verbouwingen aan monumenten, zowel vanuit restauratie- technische als bouwhistorisch-esthetische aspecten. Het adviseren omtrent verlenen van subsidies. Begeleiden en controleren van de uitvoering van die plannen. Onder houden van contacten hierover met architecten, aannemers, opdrachtgevers en gemeentelijke instanties. Vervangen van de projectleider restauratie. Vereist: voltooide opleiding TH (bouwkunde) dan wel HTS voltooide opleiding Academie voor Bouwkunst. Ervaring (i.g.v. HTS Academie voor Bouwkunst zeer ruime ervaring) in architectonische ontwerpen en kennis van historische bouwstijlen is gewenst. Standplaats: nader te bepalen. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring max. f4501,- per maand. vac. nr. 7-044311051 voor het district Noord-Holland en Utrecht en voor het district Groningen, Friesland, Drenthe en Overijssel Taak: Vereist: Standplaats: Salaris: in nauwe samenwerking met de projectleider restauratie beoordelen van plannen, bestekken en begrotingen voor restauraties van en verbouwingen aan monumenten. Begeleiden en controleren van de uitvoering van die plannen. Onderhouden van contacten hierover met architecten, aannemers, opdrachtgevers en gemeentelijke instanties. diploma HTS (bouwkunde). Ervaring op restauratiegebied en met bestekken en begrotingen strekt tot aanbeveling. nader te bepalen. afhankelijk van leeftijd en ervaring max. f3014,- per maand.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 4