Lees toch watje lekker vindt. Boerderij-monument te koop Ed. Cuypers as maagzweer wilt hebben, moet je zo maar doorgaan (Plaats van het gebeurde en naam van de schrijver van bovenstaand triest verhaal zijn ons bekend; Red. H.) De provincie Friesland is eigenaresse ge worden van de op de monumentenlijst voorkomende monumentale zate Hegedijk I in Boksum. De koop was begrepen in de aankoop van gronden ten behoeve van de aanleg van provinciale wegen. De fraaie boerderij, eenmaal in het bezit van de provinciewas bestemd om een wegen steunpunt' met woning vooreen kantonnier te worden, en werd deswege verbouwd. Volgens de Leeuwarder Crt., waaraan we dit ontlenen, heeft men het genoemde plan laten varen, „omdat de weg Boksum- Marssum nog wel even op zich (zal) laten wachten en het doortrekken naar Beetgum nog verder weg ligt". De provincie wil daarom van de boerderij af en stelt ze te koop „als karakteristieke za te". Hierover is ter plaatse enige onrust ontstaanmet name over de toekomst van de boerderij. Men mag echter aannemen, dat het provinciaal bestuur eventuele verkoop dusdanige voorwaarden zal stellen, dat de bescherming op geen enkele wijze in gevaar komt. We meenden van deze aan- en verkoop melding te moeten maken, omdat we hier met een nogal uitzonderlijk geval te doen hebben. *'v'' A>T De beschermde Zate aan de Hegedijk te Boksum (Fr.) Zelfs het beste paard struikelt wel eens. Een onzer lezers schreef ons - terecht - dat het stationsgebouw van .'s-Hertogenbosch, dat genoemd werd in het verhaal van Teun van Staveren en Jan Zijp over de Delftse sociïe- teit Phoenix (Heemschut, febr. '11) ge bouwd werd door Ed. Cuypers en niet door zijn oom dr. P. J. H. Cuypers. Ed. Cuypers waso.a. ook de architect van het sanatorium „Hooglaren" te Laren (N.H.), het Zander instituut te Amsterdam en „De Hooge Vuursche". Ed. Cuypers bouwde ook in het voorm. Ned.-lndië. 214 Plantenboeken in de Bibliotheek. Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SIRE. 58

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 30