Heemschut in actie BOUWBEDRIJF VISSCHER BV Postkantoor Warmenhuizen En verder Jhr. de Jongestraat 13, Hoogeveen tel. 05280 - 62615 - 63767 Restauratiewerken Nieuwbouw Verbouw en onderhoud Restauratie Ned. Herv. Kerk Kolderveen architectuur: Prov. Museum van Drenthe „Hoewel dit pand niet op de monumenten lijst staat (maar er naar onze mening zeker voor in aanmerking komt) en er voor de dorpskern geen bestemmingsplan van kracht is (zodat noch juridisch noch plano logisch belemmeringen voor sloop aanwe zig zijn), blijven wij erbij dat een nadere afweging van de op het spel staande belan gen noodzakelijk is". Aldus Heemschut in een adres aan de directie van de PTT, en dat adres betreft dan de bouw van een postkan toor in WarmenhuizenOm die bouw moge lijk te maken heeft de PTT het pand Dorps straat 39 gekocht: een typisch Westfriese stolpboerderij die het veld zou moeten rui men. Vraag van Heemschut aan de PTT- directie: Er zijn toch wel mogelijkheden om die oude boerderij (die dan blijft staan) tot een modem postkantoor in te richten? Heemschut heeft bij de raad van Maars- sen bezwaar gemaakt tegen het bestem mingsplan „Vechtoever-Noord", omdat met de aanleg van een drie meter breed fietspad langs de Amsterdamse Straat weg de grote cultuurhistorische waarde van het landschap langs de Vecht wordt aangetast. Van GS van Noord-Holland heeft Heem schut gelijk gekregen in z'n bezwaren tegen het bestemmingsplan „De Om loop" van de gemeente Laren. GS van Gelderland zijn het met Heem schut eens dat het plan voor de bouw van een school aan de Molenwal, zoals de gemeente Buren dat heeft voorgesteld, te zeer indruist tegen het karakter van het beschermde stadsgezicht. GS vragen Bu ren om met een nieuw plan te komen. GS van Noord-Brabant delen de bezwa ren van Heemschut tegen een grootscha lige uitbreiding van de CAV in Middel- beers omdat deze uitbreiding de kern van het dorp te zeer aantast. GS van Noord-Holland delen mee dat zij afwijzend hebben beschikt op de planneh van de gemeente Bloemendaal om het pand „Bosch en Landzigt" in Aerden- hout te slopen en het achterliggende bos deels te kappen, met alle nadelige gevol gen voor de landschappelijk waardevolle omgeving. Bij de raad van Zwolle heeft Heemschut bezwaar aangetekend tegen het ont- werp-bestemmingsplan Stationswijk' waarbij 't de bond in het bijzonder gaat om de voorgestelde parkeermogelijkheid op de voormalige Willemsvaart die af breuk zal doen aan de waarde van het stadsgezicht ter plaatse. Nogmaals de gemeente Bloemendaal: Heemschut heeft in een adres aan GS van Noord-Holland z'n bezwaren herhaald tegen het bestemmingsplan „Vogelen zang-Oost", omdat de daar geplande, grootschalige nieuwe woonwijk ernstig afbreuk zal doen aan het landschappelijk aantrekkelijke gebied. Bij de raad van Vlissingen heeft Heem schut bezwaar ingediend tegen het ontwerp-bestemmingsplan buitenge bied - Ritthem". Dit bezwaar is vooral gericht tegen de voorgestelde bouw van een grootschalige rioolwaterzuiverings installatie waarmee de kwetsbaarheid van het open gebied in het geding is. Heemschut heeft bij B en W van Velsen bezwaar aangetekend tegen uitbreiding van het complex Prinsenbos is Santpoort-Zuid met twintig etagewonin gen, omdat die uitbreiding de verstedelij king van de landelijke omgeving rondom het rustieke stationnetje nog zal verster ken. Naar aanleiding van Heemschut's plei dooi tot behoud hebben B en W van Hoom laten weten dat zij het besluit tot sloop van de oude boerderij „Runder vreugd" voorlopig hebben opgeschort - in afwachting van een nader onderzoek.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1977 | | pagina 27