A(ctie) O(nze) W(aardering) Nieuwe folder van Heemschut Huizenbeurs (Advertentie) In ieder gezin waarvan een lid de 65-jarige leeftijd heeft bereikt, is feestvreugde. Die vreugde is groter dan normaal als de betrokkene bovendien een zeer werkzaam en succesvol leven achter zich heeft. Die vreugde groeit uit tot dankbaarheid en trots als de jubilaris buitengewone prestaties heeft geleverd. Welnu, onze Bond is 65 jaren oud geworden en wat er in al die jaren, door alle medewerkers is gepresteerd, is geweldig. Wij durven rustig te stellen dat Nederland, ja iedere Nederlander, veel aan Heemschut te danken heeft en wij, oudere leden van de Bond, zijn dan ook van oordeel dat wij dit duidelijk moeten maken dooreen „Levens grote Actie". Een actie niet ten behoeve van personenmaar een actie ten behoeve van de BondAlle rechtgeaarde Heemschutters, doch ook degenen die de weg naar Heemschut nog niet hebben gevonden en die ook hechten aan een goed leef-, woon- en werkmilieu, dat beantwoordt aan normen van schoonheid, moeten hieraan bijdragen tot het uiterste van hun kunnen. Ondergetekenden, allen dankbare leden, van mening dat: a. de Bond moet blijven groeien; b. ons tijdschrift ten behoeve van die groei een bijzonder waardevolle uitgave is: c. het tijdschrift in steeds sterkere mate de doelstellingen van de Bond moet uitdragen en het middel bij uitstek is om een steeds grotere kring van geïnteresseerden te bereiken; d. het daarom dringend noodzakelijk is dat het tijdschrift twaalf maal per jaar blijft verschijnen opdat onze activiteiten ook in een recent stadium bekend kunnen worden gemaakt; e. de kosten van zes extra nummers niet kunnen worden gedekt uit de normale exploita tierekening, roepen u met klem op deze maandelijkse verschijning mogelijk te maken door of een gift ineens óf door het aanbrengen van nieuwe leden. Uit die giften kan dan ook een extra nummer geheel worden gewijd aan de werkwijze en de activiteiten van de Bond, terwijl bovendien extra exemplaren ter kennismaking kunnen worden verstrekt. Geeft dus met milde hand door uw bijdrage te storten op het gironummer van de heer M. J. Weymarshausen, Amstelveen, postgiro 4937 onder vermelding 65 Jaar BOND HEEMSCHUT Voorts dient Heemschut te beschikken over een zo volledig mogelijk foto-archief. Wij schrijven daarom bij deze een fotowedstrijd uit onder allen die dit lezen. Object van de foto moet zijn een (of meer) panden in uw woonplaats, die volgens u in aanmerking moeten komen voor restauratie of herstel. Een deskundige jury zal de prijzen vaststellen en toewijzen. Heemschutters en Nederlanders, jong en oud, lid of (nog) geen lid, toon uw waardering en besef dat ook in moeilijke tijdsomstandigheden uw Bond moet blijven groeien. Dat kan alleen als heel Nederland zich wil inzetten. Dank voor uw steunWij zullen u oprecht erkentelijk zijn als u ons in de gelegenheid zult stellen een groot geschenk aan het bestuur aan te bieden op de aanstaande Heemschut dag, welke op zaterdag 4 september wordt gehouden. Het A(ctie) O(nze) W(aardering) comité ir. J. Nysingh Mevr. M. Kramer M. J. Weymarshausen J. H. Bouwer ir. mr. V. W. v. Gogh mr. S. P. baron Bentinck 80 Na een langdurige en zorgvuldige voorbe reiding is een nieuwe folder van de Bond Heemschut verschenen: in een oplaag van 100.000 exemplaren. Heemschut was aan een dergelijk ledenwer- vend drukwerkje toe. Het bestuur was na melijk van mening, dat de bond eigenlijk veel te weinig leden heeft, gezien in het licht van het vele werk. dat door de bond wordt verricht, niet alleen voor het behoud van en de zorg voor het individuele monument, maar ook voor de leefbaarheid van stad en dorp. Met andere woorden: Heemschut doet veel meer dan onze naam doet verwachten. Kort en krachtig, recht op de man en de vrouw af, vertelt de nieuwe folder van Heemschuts activiteiten. Wie er kennis van neemt en vooral degenen, die nog niet tot ons leden bestand behoren, zullen waarschijnlijk ver baasd zijn over het vele, dat Heemschut doet, in het belang van stad en land. We hopen, dat door kennisneming van de folder er honderden en nog liever duizenden be wogen zullen worden zich voor het lidmaat schap op te geven. Onze leden kunnen daar aan meewerken door exemplaren van de folder aan te vragen bij het secretariaat: Ko renmetershuis, Nieuwezijds Kolk 26, Am sterdam 1001 (postbus 10525, Amster dam). Overigens zal de afdeling voorlich ting van de bond de folder op ruime schaal verspreiden. We hopen en verwachten, dat de folder zal bijdragen tot een forse groei van Heemschut. v. d. W. Te koop aangeboden: te Edam, Breestraat 4-6-8 Ruim 17de-eeuws woonhuis, gerestaureerd door arch. C. W. Royaards, bevattend: voorhuis, verdiepte keuken, optuin, boven kamer met comptoir, 2 slaapkamers, bad kamer, zolderkamer, zolder, 2 antiek bete gelde schoorstenen c.v. Bijhuis met bad, keuken, woonkamer, garage en zolder. Vloeroppervl. 210 m2. Tuin tuinhuis. Vraagprijs 425.000,-. Inlichtingen: tel. (02993) 13 08.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 10