HOOFD AFDELING RESTAURATIE-SCHILDERWERK schilders fSi* U! Al meer dan 300 jaar bakt Tichelaar wanden vloertegels. In diverse afmetingen, 'W kleuren en soorten. Vraag uitgebreide dokumentatie voor restauraties en nieuwwerk. 'n Telefoontje is voldoende. tichelaars koninklijke makkumer aardewerk- en tegelfabriek De echte Makkumer tegel komt van Tichelaar Turfmarkt 7, Makkum, Tel.: (05158) 1341 Wits Verenigde Bedrijven bv te Leeuwarden heeft vestigingen in het Noorden en in de Randstad. Wij zijn werk zaam op het gebied van schilderwerk in de meeste ruime zin. Wij beschikken over een aparte afdeling voor restauratie van schilderwerk. Dit is een gespecialiseerde afdeling met een ervaring van meer dan 25 jaar. Hét restauratiewerk vraagt een uitzonderlijk vakmanschap, beheersing van oude technieken, gevoel voor en toepassing van kleur, maar vooral liefde voor het behoud van monumenten. Tot behoud van de bestaande kennis en de kontinuïteit in de praktische toepassing zoeken wij een wits Wij denken aan een man, die na een inwerkperiode in staat is de totale leiding van Wits-Restauratie op zich te nemen. Tot zijn taak behoort het overleg met architekten en opdrachtgevers over de aanpak van projekten tegen de achtergrond van de historie. Daarnaast de orga nisatie en de koördinatie van de onderhanden zijnde werken en het toezicht op een historisch verantwoorde uitvoering. Van hem wordt verwacht dat hij zich op de hoogte houdt van wat zich in de totale restauratiesfeer afspeelt. Het leggen van nieuwe kontakten is daarbij uitermate belangrijk. Wij zoeken voor deze funktie een man, die, naast organisatorische en zakelijke kwaliteiten, de nodige kennis van kunstgeschiedenis heeft; gevoel heeft voor architektuur; enige vaardigheid bezit in het hanteren van potlood en penseel en een goed ontwikkeld kleurgevoel heeft. Hij moet bereid zijn gedurende de inwerkperiode praktische ervaring op te doen. Ervaring met normaal schilder werk is voor deze funktie geen voorwaarde. Bent u geïnteresseerd? Schrijft u dan een brief waaruit uw achtergrond en ervaring blijkt. Wilt u de brief richten t.a.v. de heer S. Smilde, algemeen directeur van Wits Verenigde Bedrijven bv, Kanaalstraat 9 te Leeuwarden. tfai.oq

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 29