Heemschut in actie - Woningen Haarlem. Heemschut heeft, om voorde toekomst be dreiging uit te sluiten, de minister van CRM gevraagd het woningcomplex Spaame- laan-Tuinwijklaan-Zonnelaan te Haarlem op de monumentenlijst te plaatsen. Hiermee ondersteunt Heemschut een adres van de wijkraad „Zuiderhout". Het gaat hier om een gemeentelijk woonblok dat gebouwd is in 1922. Het behoort architectonisch tot een der beste woningcomplexen, niet alleen van Haarlem maar van het hele land. De bond: „Op een niet lang geleden gehouden ten toonstelling van werken van wijlen architect Van Lochem werd aan dit complex in de pers grote aandacht besteed. De woningen met de prachtige binnenterreinen worden door de bewoners zeer gewaardeerd en het is wenselijk dat het besluit van de Haar lemse raad om het complex in de bestaande toestand te verbeteren (waarmee al een be- Woningen in Haarlem gin is gemaakt) verder ten uitvoer wordt gelegd." Ijskelder te Maarssen Op het landgoed „Doomburgh" aan de Diependaalsedijk te Maarssen, waar de Priorij Emmaus is gevestigd, is nog altijd een ijskelder aanwezig en die behoort dan bepaald wel tot de zeldzaamheden. De kel der, die onder een met bomen begroeid heu veltje ligt, dateert uit de 18e eeuw en werd in het verleden benut om vlees, fruit en dranken te bewaren. Als het dan vroor wer den brokken ijs uit de vijver gehakt en in de kelder opgestapeld, zodat men de waar tot diep in het voorjaar fris kon houden. De „koelkast" van „Doomburgh" verkeert echter vandaag de dag in zeer slechte toe stand. Heemschut heeft daarover diverse in stanties een brief geschreven, met het ver zoek mee te werken aan restauratie. Het Staatsbosbeheer zou al bereid zijn dit te doen - dit, omdat het aan de kelder veel waarde hecht als overwinteringsplaats voor vleermuizen. Gemeentehuis Mijdrecht Na veel aandrang uit de raad zullen B. en W. van Mijdrecht alsnog Heemschut uitno digen voor een gesprek over het plan om het oude raadhuis af te breken en er een nieuw voor in de plaats te bouwen. Heemschut heeft zich steeds afgevraagd of de mogelijk heden om het raadhuis te behouden en even tueel met een aangepaste vleugel uit te brei den wel voldoende zijn bestudeerd. In ieder geval wil de bond daartoe een bijdrage leve ren. B. en W. hebben steeds gesteld dat de beslissing tot afbraak weloverwogen is ge nomen, en daarmee: punt uit. Burgerij en Heemschut vonden elkaar in een protest, met als vervolg dat B. en W. wél met de plaatselijke actiegroep in gesprek wilden gaan maar niét met Heemschut. Stem uit de raad: Is het college bang voor de bond? Antwoord wethouder: „De mensen van Wt.J Ét i <r -lf ^3V' 56

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 24