Huizenbeurs 4. Het huisNittersum te Stedum.Zo had het er kunnen uitzien. probeer het zo te doen dat de toeschouwer het idee krijgt dat hij een wandeling aan het maken is, met steeds de kijk op het geheel. Als dat vraagt dat ik een boom wat opzij schuif, dan doe ik dat." Behalve met het panoramisch schilderen van kastelen, buitenplaatsen en wat dies meer zij heeft Wigboldus ook stads- en dorpsgezichten in beeld gebracht, zoals het bekende panorama van de stad Groningen („het werk waar ik het langst mee bezig ben geweest"). Bij al het curieuze, dat hij in de loop der jaren heeft gemaakt en dan met name ook in Duitsland, is zeker curieus het werk „Het huis Nittersum te Stedum", in het noorden van Groningen. Op basis van de oude tekeningen heeft hij dit huis-met-park neergezet zoals de architect het oorspronke lijk had willen hebben. Het is echter nooit in die vorm gebouwd. Een variatie op het thema „zo had het kunnen worden" Anco Wigboldus is een charmante man, in zijn optreden en z'n gebaren even pre cieus als in het schilderen van een poort gebouw of gazon. Hij heeft zich altijd wonderwel thuisgevoeld in het aristocra tisch milieu (,,ik hou van stijl"), zich in geleefd in de historie van zijn onderwer pen en wel zo, zegt hij, ,,dat ik het gevoel heb de architecten van die huizen ont moet te hebben. Ik ben er als het ware bij geweest toen de familie de strijdvraag uitvocht hoe het huis er dan wel moest uitzien". G.W. St.- Anna ter Muiden (Zeeuws- Vlaanderen). Te koop aangeboden: „De Lindenhof" (monument) aan de Markt te St. Anna ter Muiden. Beneden: voorhuis, woonkamer, slaap kamer, douche, woonkeuken. Kelder. Boven: slaapkamer, zolder. C.V. gara ge. 3 schuurtjes. Zeer grote bloemen- en vruchtentuiri. Inlichtingen bij mevr. A. van Catz- Fontane, Markt A 10, St. Anna ter Mui den, tel. 01178 - 1527.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 21