Heemschut in ontwikkeling Ter gelegenheid van de jaarwisseling wil ik allen die zich nauw betrokken voelen bij de belangen van Heemschut eerst bedanken voor de wijze waarop zy het Heemschut-werk in 1975 hebben gesteund. Het jaar 1975 was een jaar van grote inspanningen en ontwikkelingen. In het kort kunnen de volgende feiten worden vermeld: - het aantal leden nam toe met 945 netto; het hoogste aantal ooit in enig jaar bereikt; - het aantal correspondenten steeg tot bijna 200; - de provinciale commissies zijn voltallig; - er zyn geen provincies meer zonder technische adviseur; - het Algemeen Bestuur is voltallig; de voorzitters van de grote landelyke zusterorganisaties maken thans deel uit van het A.B.; - wij hebben een tweede bureau in gebruik moeten nemen wegens gebrek aan ruimte in het Korenmetershuis; - in het Korenmetershuis is thans een informatie- en voorlichtingscentrum gevestigd; - de afdeling „Gevallen" moest worden versterkt met een full-time assistent voor de Gedelegeer de, de heer De Zwaan, opdat deze laatste niet te zwaar belast zou blijven en opdat de continuïteit in deze sector van ons werk zal kunnen worden veilig gesteld; - de Amsterdamse Heemschutwandelingen waren een succes; - hetzelfde mag worden gezegd van de Heemschutdagen in Zeeland; - ons aandeel in de activiteiten rond het Monumentenjaar én het Europese Congres is groot geweest en succesvol; - de eerste 25 nieuwe woningen in Woudrichem zijn nu bewoond; - de maandelijkse verschyning van ons tijdschrift is een belangryke stap vooruit geweest; - de financiële uitkomsten van 1975 zijn bemoedigend. Ondanks alle vorengenoemde activiteiten zal het nadelig saldo kleiner zijn dan het begrotingsbedrag van 25.000,-. Wij zijn dan ook allen met enthousiasme het nieuwe jaar ingegaan. Dat wil echter niet zeggen, dat wij geen zorgen hebben, en wel met name ten aanzien van de financiën.In 1976 zal het 65 jaar geleden zijn, dat de Bond Heemschut werd opgericht. Een goede gedachte wellicht voor u allen om gezamenlijk het ledental op 10.000 te brengen. Wij hebben dan wederom een vooruitgang nodig van ongeveer duizend leden. Als elk lid in haar of zijn omgeving één of twee nieuwe leden werft, is Heemschut wat dit betreft, uit de nood. Het getal 1000 mag natuurlyk ook (ver) overschreden worden! U zult overigens begrijpen, dat de vaste lasten steeds omhoog gaan en dat elke uitbreiding van activiteiten geld kost. De begroting voor 1976 gaf bij de samenstelling dan ook enkele problemen. Zonder tegenvallers zal alles goed gaan, maar speelruimte is er niet. Het is daarom niet uitgeslo ten, dat ik in 1976 een extra beroep op u zal moeten doen. De ervaring heeft geleerd, dat onze leden waar mogelijk altijd tot helpen bereid zijn. Ik wens u namens myn mede-bestuurders en alle medewerkers een zeer voorspoedig 1976 toe. Dr. R. Hoegen voorzitter Bond Heemschut

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1976 | | pagina 9