H Zo moet het niet Historische vereniging Schoonhoven Restauratienieuws In het december-nummer van Heemschut werd aandacht gewijd aan de voltooiing van het oude stadhuis te Almelo. De bij dat artikel geplaatste foto's gaven een goed beeld van de restauratie, maar die wordt wat het uiterlijk betreft wel grotendeels teniet gedaan door het affreus, schaalloos, modieus bouwsel er naast, waarvan het onbegrijpelijk is, dat het Wel standstoezicht (dat in Overijssel overi gens bijzonder goed geregeld is) er ooit toestemming voor heeft verleend. Of is de bouw daarvan tegen het ad vies in door B. en W. toch toegestaan? Hoe beschamend de belending van het oude stadhuis is toont bijgaande foto. Almelo geeft hier een afschrikwekkend voorbeeld van bederf van een stadsbeeld. Of is het eigenlijk wel een voorbeeld? Elders in het land kan men helaas ook moderne(?) bouwsels aan treffen, die een straatwand of plein- wand grondig bederven. ||W F*?- iaui «>*1 In Schoonhoven is onlangs de Histo rische vereniging Schoonhoven opge richt. Het voorlopig bestuur onder voorzitterschap van de heer J. van der Ende heeft zijn werkzaamheden inmid dels aangevangen. Op de oprichtings vergadering meldden zich al meer dan 70 leden. Vertegenwoordigers van Heemschut en „Hendrik de Keyser" woonden de oprichtingsbijeenkomst bij. Schoonhoven heeft een beschermd stadsgezicht en kan bogen op een aantal fraaie historische panden. Een van de doelstellingen van de nieuwe vereniging is het beschermen en doen beschermen van historische roerende of onroerende goederen. Geertruidenberg- Geertruidskerk. De kerkvoogdij Herv. Gemeente Geertrui denberg is doende de restauratie te voltooien. De drie-beukige kerk uit de 12e eeuw heeft in de loop van haar bestaan verscheidene restauraties on dergaan. Er zijn nu voor het definitief herstel van de ramen in dat gedeelte van de kerk, dat voor de eredienst in gebruik is, weer subsidies verleend, maar er zullen ook eigen middelen moeten komen. Daarvoor is het restau ratiefonds van de kerkvoogdij (postgi ro 1118634), dat een serie ansichtkaar ten voor de verkoop heeft laten maken, alsmede een aantal handafdrukken van een kopergravure van de toren. De foto van een deel van het zuidelijk transept uit 1385 laat zien hoe dringend noodzakelijk restauratie is, maar hier voor heeft het Rijk geen middelen beschikbaar.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 32