Huizenbeurs HEEMSCHUT Woonhuis te Holwerd De Bond' maakte bezwaar bij B. W. van Ternaard tegen de bouw (ex art. 19 R.O.) van een experimentele bungalow in een stukje landelijk gebied te Hol werd. De bouw van deze bungalow zou het nu nog harmonisch geheel van agra risch gebied met korenmolen en bijbe horende woning aantasten. Wadloopcentrum Holwerd Gemeente Nes Bezwaar werd gemaakt bij B. W. van Ternaard tegen het verlenen van een vergunning (ex art. 19 R.O.) aan de V.V.V. Westdongeradeel tot het stich ten van een wadloopcentrum in de gemeente Nes. Dit centrum zal met de daarbij beho rende voorzieningen zoals parkeer plaatsen enz. ernstige schade doen aan het nu nog ongerepte gebied. Bui tendien zal een dergelijk tweede cen trum een stimulerende werking uitoefe nen op het wadlopen, hetgeen ook reeds geschiedt door het verspreiden van folders van de V.V.V. Wij achten dit een onjuiste ontwikke ling die schadelijk is voor flora en fau na. 91 Te koop in midden Friesland, gemeente Idaarderadeel met verplichting tot restauratie: te Grouw, een dubbele woning uit 1750, bij de kerk, afmeting 5 x 11.5 m. restauratieplan aanwezig, alle geschikt voor definitieve bewoning te bevragen bij: secr. monumenten stichting Idaarderadeel Drachtsterweg, Grouw, tel. 05662-1982 of: Kruitgracht 13, Groningen, tel. 050-130847. Den Andel (Groningen) Te koop in Noord Groningen te Den Andel (gemeente Baflo) met verplich ting tot restauratie: een rijtje van 3 diakoniehuisjes uit 1905, geschikt voor definitieve of 2e woning, totale afmeting: 8 x 14.50, schuur 4x10 m., terrein 18 x 30. te bevragen bij: Oosterweg 17, Den Andel, tel. 05991-2162 of: Kruitgracht 13, Groningen, tel. 050-130847 Zierikzee In het oude centrum van Zierikzee, recht tegenover het historische fraai gerestaureerde stadhuis, bevindt zich een klein huisje met een midden 17e eeuwse trapgevel, Meelstraat 15, ei gendom van de vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland. Daar deze vereniging niet over de financiële middelen beschikt dit huisje te restaureren wordt het te koop aan geboden. Dé voorgevel is goeddeels hersteld. Het pand staat op de monumentenlijst. De afstand tot de Nieuwe Haven be draagt plm. 400 meter. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de secretaris van de genoemde vereniging, J. M. J. Lokker, Nieuwe Boogerdstraat 3 te Zierikzee. (tel. 01110-2086) Molentocht Limburg In samenwerking met de Molenstich ting Limburg heeft de Provinciale VVV in Limburg een route samengesteld langs water- en windmolens in weste lijk Zuid-Limburg. De totale lengte van de tocht bedraagt 85 km. Voor belangstellenden is bij de VVV een korte beschrijving te verkrijgen van de molens, die op deze tocht wor den gepasseerd.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 31