Stadsherstel Amsterdam 86 Het jaarverslag over 1972 van de Amsterdamse Maatschappij tot Stadsherstel kan gelden als een goed' voorbeeld van public relations. Het geeft mede dank zij een aantal fraaie illustraties een uitstekende indruk van het werk van deze N.V., maar boven dien doet het ons zien hoe ontstellend veel er nog in de hoofdstad aan monu mentenzorg te doen valt. Het is dan ook met instemming, dat we het een en ander aan dit jaarverslag ontlenen. Tegen de achtergrond van de bereid heid van bestaande en nieuwe aan deelhouders om de expansie van het restauratiewerk te blijven steunen, is het te betreuren, zo wordt opgemerkt, dat het steeds moeilijker wordt de onontbeerlijke overheidssubsidies tij dig ter beschikking te krijgen. Terwijl het belang van het opnieuw bewoon baar maken van onze oude binnenste den alom steeds meer wordt erkend en vele financiers bereid blijken hun bijdrage daaraan te leveren, wordt het tempo van deze ontwikkeling drastisch afgeremd door de beperkte middelen die van overheidswege ter beschik king komen. Een gunstiger subsidiebeleid, zo ver volgt het jaarverslag, komt tegemoet aan de steeds grotere belangstelling om herstelde woningen in onze oude binnensteden te bewonen. Een drei gende verkrotting van deze binnenste den kan daardoor worden voorkomen. Dat hierbij een aanzienlijk grotere steun van de zijde van het departe ment van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening op zijn plaats zou zijn, lijkt niet voor twijfel vatbaar. Per 31 december 1972 bevonden zich in totaal 167 panden in eigendom van de Amsterdamse Maatschappij tot stadsherstel; gedurende het verslag jaar werden twaalf panden verworven. Door deze aankopen kon het draag vlak van de NV verder worden ver breed, terwijl op gunstig gelegen pun ten in de binnenstad een aantal huizen voor restauratie in toekomstige jaren in „voorraad" kon worden genomen. Doordat ook in 1972 het aanbod van percelen bevredigend was, kon in overleg met de gemeente Amsterdam - Bureau Monumentenzorg en de Dienst Bouwtoezicht - een selectief aankoopbeleid worden gevoerd. De in 1972 verworven panden zijn Nieuwendijk 1, aankoop 1972. (Foto Paul Blaas). Brouwersgracht 97-99-101, voor restauratie.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 26