ken. Het bestuur heeft de heer Koot ook een huldiging bereid in het Mui- derslot. Werkelijk: het Dag. bestuur heeft alles gedaan om de heer Koot volledig in zijn waarde, die het bestuur ten volle erkent, te laten. De vergadering besloot tenslotte bij acclamatie aan mevrouw Koot, die ter vergadering aanwezig was, te vragen aan haar echtgenoot het verzoek over te brengen, alsnog het ere-lidmaat- schap te aanvaarden. Bij de verdere bespreking van het jaarverslag van de secretaris zegde deze - op een verzoek uit de verga dering - toe in het verslag alsnog een passage op te nemen, waarin mej. M. M. Melchers, die zich uitermate ver dienstelijk heeft gemaakt voor de le denwerving, daarvoor dank wordt ge bracht. Hierna waren de financiële stukken aan de orde, waarop de penning meester, drs. J. M. Hengeveld, een korte toelichting gaf, waaruit bleek, dat de financiële situatie van Heemschut op het ogenblik gunstiger is dan uit de overgelegde stukken blijkt. Een en an der is o m. een gevolg van het feit, dat de contributie-inning thans op moderne wijze' geschiedt, waardoor al in het begin van het nieuwe boekjaar aan zienlijk meer geld is ontvangen. Thans is er geen negatieve bankpost meer. De voorzitter lichtte vervolgens nog eens toe, waaraan de toeneming van de kosten is toe te schrijven, zoals de uitgaven voor de gedelegeerde, een positie waarvoor al bij de jubileumvie ring was gepleit en die beoogt o m. de activiteiten van Heemschut naar buiten te bevorderen, bijv. door het verster ken van de public relations, het orga niseren van tentoonstellingen (Middel burg, Groningen, Geleen). In korte tijd is gebleken, dat het werk van de gede legeerde de heer De Zwaan buitenge woon waardevol is voor Heemschut. Toetreding van veel nieuwe leden is er o.a. een uitvloeisel van. Op een vraag uit de vergadering hoe het thans met het ledenbestand staat, deelde dr. Hoe gen mee, dat voor 1973 op een leden winst van 900 is gerekend. Op het ogenblik - dus op de helft van het jaar - boekte Heemschut een ledenwinst van 593. Er is verder gerekend op een aanwas van 16 buitengewone leden; thans vijf. Aan donateurs was een toe name geraamd van twintig; thans 26. Dr. Hoegen sprak de hoop uit, dat de geraamde toename van niéuwe leden inderdaad zal worden behaald, zo niet overschreden. Uit de vergadering werd er bevreem ding uitgesproken over de afwezigheid van de heer De Zwaan op deze verga dering. Dr. Hoegen antwoordde, dat de heer De Zwaan algemeen gedelegeerde is van Europa Nostra (een belangrijke positie voor Heemschut) en dat deze organisatie te Zürich juist op dezelfde dag vergaderde als Heemschut. De voorzitter zegde de vergadering toe een dergelijk samengaan van vergade ringen in de toekomst te willen voorko men. Drs. Hengeveld had de vergade ring van deze organisatie ook bijge woond, maar was voor de vergadering van Heemschut vroegtijdig naar Ne derland teruggekeerd. De heer De Zwaan kon als alg. ged. de laatste dag niet ontbreken. Nadat nog enkele vragen met betrek king tot de bureau-organisatie waren beantwoord, keurde de vergadering de financiële stukken goed en werd de penningmeester décharge verleend. Hetzelfde geschiedde t.a.v. het Restau ratie Hulpfonds. De voorzitter deelde nog mede, dat men in september a.s. de eerste paal hoopt te slaan voor 24 nieuwe wonin gen in Woudrichem. Tot teleurstelling van het bestuur is er te weinig vraag geweest naar de speciale map en de penning van Woudrichem. Er zal een nieuwe actie voor worden onderno men. Een nadere toelichting gevend op de begroting 1973 kon drs. Hengeveld mededelen, dat het met de contributie inning goed loopt, dat er aan subsidies f 5.000,— meer zal worden ontvangen dan was begroot, dat voor kosten t.b.v. het tijdschrift (6 nrs.) f 61.500 was be groot, maar dat tot nu toe voor 3 nrs. is uitgegeven f 27.400 en dat ook de sala- rispost, gerekend over het gehele boekjaar, beneden de raming is geble ven. Op voorstel van het bestuur werd ver volgens besloten de jaarlijkse contribu tie van f 15,— op f20,— te brengen, nadat een voorstel uit de vergadering was verworpen om de contributie met tien gld. te verhogen. Uit de vergade ring werd intussen aandrang op de leden uitgeoefend reeds voor 1973 hun contributie tot f20,— aan te vullen. Algemeen bestuur Aan de orde was vervolgens de sa menstelling van het Algemeen bestuur. Afgetreden zijn in 1972 en 1973; C. W. Schaling (overleden), J. D. M. Bardet (wegens leeftijd), G. van der Flier (we gens drukke andere werkzaamheden) en op eigen verzoek G. Brinkgreve, T. Koot en H. ter Meulen. Volgens de nieuwe organisatievorm zullen de voor zitters van de Provinciale commissies deel gaan uitmaken van het'Algemeen bestuur. Daarom werd voorgesteld in de vacatures te benoemen de voorzit ters van de Prov. commissies: drs. A. Bertoen (Utrecht), drs, J. H. W. M. Hansen (Limburg), ir. J. Nysingh (Overijssel), J. Posch (Noord-Holland), J. H. Roukema (Drenthe), jhr, mr. T. A. J. W. Schorer (Zeeland) en mr. J. A. Wil- linge (Zuid-Holland). Aldus werd bij acclamatie besloten. In de nieuwe vacature van vice-voorzit- ter kon niet worden voorzien, omdat de daarvoor aangezochte kandidaat zich om hem moverende redenen, waarvoor het bestuur alle begrip kan opbrengen, niet beschikbaar heeft kun nen stellen. De vergadering ging intus sen akkoord met de voorlopige benoe ming van een tweede secretaris: mr. J. I. van Praag Sigaar, advocaat te Amsterdam en rechter-plaatsvervanger aldaar. In de volgende algemene leden vergadering zal deze voorlopige be noeming dienen te worden bekrach tigd. Tot bestuurders van het Heemschut Restauratie Hulpfonds werden de heren Hamm en Ketelaar benoemd, zodat het bestuur van die stichting thans bestaat uit de heren Hoegen, Verzijl, Hengeveld, Hamm en Ketelaar. Op voorstel van mr. J. H. W. Verzijl werd dr. R. Hoegen onder applaus tot voorzitter herkozen. Dr. Hoegen ver klaarde het werk voor Heemschut met veel genoegen te doen. Als hij het volgend jaar wordt gepensioneerd hoopt hij nog meer werk voor de bond te kunnen verrichten. Hij sprak daarbij de hoop en het vertrouwen uit, dat dit werk dan in een betere harmonie in de ledenvergadering zal kunnen geschie den dan aanvankelijk in deze vergade ring aan de dag trad. Bij de rondvraag kwamen nog verschil lende onderwerpen aan de orde, zoals de ledenwerving, de uitgave van een propaganda-folder (bestaat reeds en is op'het bondsbureau verkrijgbaar) en het tijdschrift. Van de zijde van het bestuur werd toegezegd, dat de ledenwerving nader zal worden bestudeerd. Met betrek king tot het tijdschrift werd meege deeld, dat er een studie-commissie is ingesteld, die zal hebben na te gaan of het mogelijk is het blad in de toekomst twaalf maal per jaar te doen verschij nen. De eindredacteur de heer J. E. van der Wielen deelde de vergadering op een desbetreffende vraag mee, dat in het blad ook aandacht zal worden besteed aan planologische vraagstuk ken. Gestreefd wordt naar een zo ge varieerd mogelijke inhoud, d.w.z. naar

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 22