De mollen graven door Tot de familie der mollen behoren ener- maken heeft? Niets, en toch moesten vernieling gaan. En weer zullen vele zijds gravers, anderzijds zwemmers, we aan de mol denken bij het lezen tientallen Amsterdammers uit hun De in Nederland voorkomende mol is van het jongste debat in de Amster- woonmilieu worden verdreven. Alsof geheel aan zijn onderaardse levenswij- damse gemeenteraad over het al of er al niet genoeg te gronde is gericht, ze aangepast. Het lichaam is spoelvor- niet voortzetten, resp. voltooien van de En waarvoor en waartoe? mig zonder duidelijke hals, de poten Oostlijn van de metro. De beslissing, De Amsterdamse stadsbestuurders, zijn kort, evenals de staart. Een volwas- met het honderden miljoenen verslin- die verscheidene eeuwen open oog sen exemplaar bereikt een grootte van dende project door te gaan, is geval- hebben gehad voor hun architecto- 15-17 cm. De voorpoten zijn echte len: de mollen graven door. De techno- nische en planologische cultuurbezit, graafwerktuigen, de vingers dragen craten hebben gewonnen; in elk geval blijken heden ten dage - althans in stevige nagels en zijn door de huid heeft het gezonde verstand het loodje meerderheid - prestige voor redelijk verbonden. Bij het graven speelt de gelegd. In hoeverre de politiek in de heid te laten gaan. Wat helpt nu nog tastzin een grote rol. In het graafsei- betreurenswaardige beslissing een rol protesteren? Het is nauwelijks te ver zoen (van najaar tot voorjaar) wordt heeft gespeeld, kunnen we hier buiten wachten, dat de hogere overheid nog het gangenstelsel steeds uitgebreid. beschouwing laten. De mollen kunnen een stokje zal steken voor het thans Regenwormen vormen zijn meest ge- doorgaan met graven en evenals in de gevallen besluit, dat de wonden, die de liefde voedsel, maar ook insektenlar- natuur hun schadelijke werk voortzet- oude stad vertoont, met nog vele zal ven, rupsen, duizendpoten, slakken en ten, d.w.z. het verder vernielen van een doen toenemen. zelfs muizen worden niet versmaad. deel van de Amsterdamse binnenstad. Het metro-drama komt intussen in een Het vorenstaande is - kort samenge- Alle inspraak, alle protesten hebben nog veel vreemder daglicht te staan nu vat - hetgeen we over de mollen in niets geholpen. Het stemt droef te enkele dagen nadat de Amsterdamse onze encyclopedie aantroffen. Wat dit moede. Met lede ogen zien we nog gemeenteraad zijn besluit tot doorzet- lesje in dierkunde met heemkunde te meer delen van oud-Amsterdam in de ten van de Oostlijn had genomen, de

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 15