Heemschutberichten 66 Bestemmingsplan „De Burcht", Gem. Bunde (Limburg) De Gemeente Bunde deelde mede dat de Raad naar aanleiding van het door de Bond Heemschut ingediende bezwaarschrift tegen de vaststelling van het ontwerp bestemmingsplan „de Burcht" heeft besloten dit bestem mingsplan niet vast te stellen. Mastenbroekerpolder (bij Kampen) Voor deze van grote cultuur-histori sche en landschappelijke betekenis zijnde polder is, volgens persberich ten, een ruilverkavelingsplan in voor bereiding. De Bond Heemschut richtte zich tot Gedeputeerde Staten van Overijssel met het verzoek bij de vaststelling van een definitief plan met het unieke karakter van deze polder rekening te houden. Een besluit dat nu genomen zou worden en dat een ernstige aan tasting tot gevolg heeft, zou diep zijn te betreuren. Nieuwbouw binnenstad Leeuwarden Bij 'het College van Gedeputeerde Staten van Friesland werden bezwa ren ingebracht tegen de hoogbouw- plannen voor kantoorgebouwen in de binnenstad. Aan gepaste decentralisa tie door situering in nieuwe stadsde len moet de voorkeur worden gege ven. Torenflat Purmerend Een hoge torenflat langs de Beem- sterringvaart moet niet gerealiseerd worden. Tegen deze aantasting van het bijzondere landschapsschoon werd door de Bond bij de Gemeente raad van Purmerend bezwaar aange tekend. Alblasserdam, bestemmingsplan Blok- weer De oprukkende bebouwing bij het Mo lencomplex Kinderdijk maakt dringen de bepalingen t.a.v. de breedte van de groensingel en de maximum toelaat bare bebouwingshoogte noodzakelijk. Met de Stichting Zuid-Hollands Land schap werd bezwaar tegen het be stemmingsplan Blokweer aangete kend. Ooypolder, Waalbocht afsnijding Nij megen De plannen van de Rijkswaterstaat in zake het afsnijden van de Waalbocht bij Nijmegen kwamen opnieuw ter sprake bij een in Nijmegen gehouden hoorzitting. De Tweede Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat werd door de Bond Heemschut met de meeste aan drang verzocht te willen bevorderen dat de bedoelde plannen niet zullen worden uitgevoerd en dat de voorkeur moet worden gegeven aan een tracé, waaraan uit een oogpunt van behoud van landschaps- en natuurschoon min der bezwaren verbonden zijn. Dorpsbeeld Baarn De Gemeente Baarn vroegen wij aan dacht voor het behoud van een boer derij, die in verband met beëindiging van de agrarische bestemming, met sloop bedreigd wordt. Wij wezen erop dat de waarde van het dorpsbeeld mede door dit soort panden wordt bepaald, en dat een an dere bestemming ook wel zeer goed mogelijk is. Pand Bellevue te Tiel De verwaarloosde toestand waarin dit pand zich bevindt was aanleiding het College van B. en W. van Tiel aan dacht hiervoor te vragen. Handhaving en behoorlijk onderhoud achten wij voor dit, vooral van de ri vier af gezien monumentale object, van groot belang. Reconstructie provinciale weg Oost- einde-Blijham (Gr.) Aangezien het voorgestelde recon structieplan wezenlijke schade aan het dorp Blijham zal toebrengen werd door de Bond Heemschut aan het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Groningen gevraagd aan een alternatief tracé (ten noorden van het Oosteinde) voorkeur te geven. Demping ringsloot en sloop panden Aalsmeer Het bestuur van de Bond Heemschut is van mening dat de gemeente door uitvoering van een jaren geleden ge maakt plan, dat niet meer past in de huidige inzichten, zich niet voldoende rekenschap geeft van hetgeen zij op offert. Het College van Gedeputeerde Staten werd derhalve dringend verzocht in vloed uit te oefenen om deze plannen tegen te gaan. Graft-De Rijp - „De Dondersteen". Dit uit vermoedelijk de 17e eeuw date rende pand, dat in sterk verval is ge raakt, zal krachtens een besluit van de gemeenteraad met rijkssubsidie worden gerestaureerd. Den Haag - Willemspark. Dit stads deel uit het midden van de vorige eeuw - erkend als een van de even wichtigste voorbeelden van stede- bouw - is, ondanks het feit, dat het beschermd stadsgebied is, de laatste jaren niet ontkomen aan ontsierende bouw. Dat is begonen met het bou wen van een architectonisch niet aan gepast kantoor achter de Poolse am bassade in de Alexanderstraat. Daar na is aan de overzijde, een eveneens weinig gelukkig kantoorpand gebouwd achter een bestaand huis. Thans dreigt een derde ontsiering. Aan het begin van de Alexanderstraat, op de hoek van de Mauritskade, staat al enige jaren een villa leeg, die welis waar architectonisch niet zo fraai is, maar wel kenmerkend voor het stads beeld ter plaatse is. De villa, waarin vele jaren een bankiersfirma was ge vestigd, dreigt te worden afgebroken en vervangen te worden door een modern pand. Dat is althans de be doeling van de eigenaresse, maar de villa staat op de monumentenlijst. Meppel - Poorthuisje. Het op de mo numentenlijst staande poorthuisje op de Joodse begraafplaats te Meppel, zal worden gerestaureerd. Het ge bouwtje doet aan een kleine Griekse tempel denken. Waterspaarbekken IJsselmeer bij Enk huizen Aan de Raad van de Waterstaat werd verzocht dit drinkwaterspaarbekken niet aan de noordzijde van de Marker-

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 29