Heemschutberichten Olst: Huis Boxbergen Aangezien aan dit op de monumenten lijst voorkomende huis en omgeving verschillende wijzigingen, zowel aan gebouw en schuren als ook op het terrein zijn aangebracht, vroegen wij aan B. en W. van de Gemeente Olst ons hierover nadere inlichtingen te wil len verstrekken. Broek in Waterland: Bestemmingsplan Zuiderwoude In een adres aan de Raad van de Gemeente Broek in Waterland werden door de Bond bezwaren naar voren gebracht ten aanzien van de aanleg van enkele wegen. Tevens werd aan dacht gevraagd voor het herstel van de ophaalbrug van het Zwet ter plaatse. Genderen: Boerderij Meerhoek Het College van B. en W. van de Ge meente Eethen (N.-Br.) vroegen wij maatregelen te nemen tot behoud en restauratie van de historische boerderij te Genderen. Zaandam: Pand Hogendijk 36 Een zelfde verzoek werd gericht aan de Raad van de Gemeente Zaandam. Hier betreft het een op de monumen tenlijst voorkomend pand, dat naar in zicht van de Bond behouden moet blijven. 's Graveland: Ophaalbrug Noordersluis Het bestuur van de Polder 's Grave land werd benaderd inzake het herstel van deze brug, welke in de omgeving een belangrijke plaats inneemt. Appingedam: Beschermd stadsgezicht Naar aanleiding van de aanwijzing van „Beschermd Stadsgezicht" te Appinge dam zegden wij het college van B. en W. toe bij de verdere uitwerking en begeleiding in de plannen met betrek king tot reconstructie van de oude binnenstad, het Gemeentebestuur gaarne terzijde te willen staan. Groningen: Streekplan Reitdieptracé Heemschut heeft bij het College van Gedeputeerde Staten van Groningen er op gewezen dat het milieuaspect als 19 hoofdaspect bij de beoordeling van het tracé moet overheersen. Een omleg ging ten' noorden van Winsum werd geadviseerd. Inmiddels hebben ook gedeputeerde staten dit tracé verko zen en zal thans het provinciaal bestuur moeten beslissen. Utrecht: Comité Weerdbrug, Comité Mondbrug In aansluiting op het adres van Bin nenstad Utrecht heeft ook het bestuur van de Bond Heemschut bij de Ge meente Utrecht behoud en restauratie van de Weerdbrug bepleit. Beemster: bestemmingsplan 1971 Het provinciaal bestuur van Noord-Hol land heeft besloten aan het bovenver melde bestemmingsplan haar goedkeu ring te onthouden. De aanleg van een complex gebouwen in het polder landschap van de Beemster zal derhal ve geen doorgang vinden. Vorden: „Oldenkamp" Gedeputeerde Staten van Gelderland vroegen wij aandacht voor de boerde rij „Oldenkamp", welke met ondergang wordt bedreigd. Wegens het uitblijven van een bouwvergunning hebben de particuliere restauratieplannen tot he den geen doorgang kunnen vinden. Rijswijk: Bestemmingsplan „Rijswijk Dorp IV" In vervolg op het door Heemschut ingediende bezwaarschrift tegen dit bestemmingsplan bij de gemeente Rijswijk wérd aan het College van Ge deputeerde Staten medegedeeld, dat wij onze 'bezwaren handhaafden en verzochten wij Gedeputeerde Staten aan dit bestemmingsplan hun goedkeu ring te onthouden. Waar Maas en Waal bedreigd worden De Stichting Uiterwaardenpark Maas, Waal, Merwede heeft in een open brief de Raad van Gorinchem dringend verzocht Zijn goedkeuring te onthou den aan de plannen voor de bouw van meergezinshuizen in de wijk Wijdschild. Hoewel dp minister van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening voor komen heeft dat het oorspronkelijke bestemmingsplan Wijdschild integraal wordt uitgevoerd, vreest de Stichting toch dat het compromis dat de minister heeft gesloten zal leiden tot schending van het unieke rivierlandschapsbeeld tussen Gorinchem, Woudrichem, Fort Vuren en Slot Loevestein. Hoogbouw in Wijdschild zal onherstelbaar dit landschap aantasten, aldus de Stich ting, die vreest dat de huizen niet of slechts voor korte tijd zullen worden gehuurd, hetgeen meer het geval is in deze „broedplaatsen van neurotische agressie". Beplanting rond boerderijen De Noorbrabantse Christelijke Boe renbond heeft een loffelijk initiatief ont plooid. Hij stelde f 75.000 aan geldprij zen beschikbaar voor een wedstrijd in landschapsverbetering door erfbeplan- ting rond boerderijen. Staatsbosbeheer ondersteunt dit initiatief. Zaanse Schans Het bezit van de Zaanse Schans zal - als er geen kink in de kabel komt - worden uitgebreid met het uit de 17e eeuw daterende perceel Oostzijde 242-242b, dat eigendom is van de ge meente Zaandam. Het historische pand is sterk bouwvallig en zal bij over plaatsing naar de Zaanse Schans flink hersteld moeten worden. Het ligt in de bedoeling het pand te herbouwen op de open ruimte tegenover het restau rant De Walvis, ten noorden van de overtuin. Nagegaan wordt nog of het huis in zijn geheel kan worden overge bracht of dat het eerst zal worden afgebroken om het daarna in de Zaanse Schans weer op te bouwen. Bunschoten. Op grond van een door de Bond Heemschut uitgebracht advies heeft de Raad besloten niet over te gaan tot demping van de Spakenburgergracht. Wie helpt? C. F. Graven, De Vergert 2, Bemmel, zit verlegen om de Boerderijengids van Evert Zandstra, die indertijd door Shell Nederland is uitgegeven.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 27