Vesting" voor het te restaureren stadsgebied binnen de oude grachten en wallen, ligt thans ter visie en is inmiddels door de gemeenteraad be handeld. Ofschoon reeds, dank zij de actie Heemschut, niet onaanzienlijke bedragen bijeen zijn gebracht, is er nog veel, heel veel geld nodig om de ambitieuze plannen ook te kunnen re aliseren. Tot nu toe heeft het Rijk zich hierbij nogal afzijdig gehouden. De uit nodiging aan staatssecretaris Vonhoff was dan ook niet een loos gebaar. Men wilde hem door eigen aanschouwing, voor zoveel nodig, warm maken voor het behoud, het herstel en de renovatie van Woudrichem. Het beroep, dat bur gemeester Voster in deze op de staatssecretaris deed, scheen, zoals later uit diens korte rede bleek, wel perspectief te openen. Maar vóór de heer Vonhoff aan het woord kwam, sprak Heemschuts' voor zitter, de heer R. Hoegen, om nog eens duidelijk uit de doeken te doen welke voornemens de bond met Woudrichem heeft en wat men tot nu toe heeft gedaan om de jubileum-actie te doen slagen. De heer Hoegen richtte daarbij waarderende woorden tot de burge meester voor diens medewerking. Aan de staatssecretaris werd vervol gens de map met platen, een uitgave in het kader van de Heemschut-actie, overhandigd. Ir. A. J. Gerritse, directeur der stichting Stadsherstel Woudrichem, lichtte hier na de plannen toe. Hij herinnerde er hierbij aan, dat het aanvankelijk de bedoeling was het zuidelijk deel van het stadje te slopen, met behoud overi gens van de oude, markante kerk, met een randbebouwing van 3 a 4 woonla gen tegen de wallen. Ir. Gerritse schetste vervolgens de unieke samen werking die tussen de verschillende instanties tot stand is gekomen en die o.a. tot het thans ter visie liggende bestemmingsplan heeft geleid. Onder leiding van ir. Gerritse werd een bouw bureau gevormd. Bij de opstelling van het bestemmingsplan werd uitgegaan van de planologische elementen: wer ken, wonen, verkeer en recreatie. In een klein stadje als Woudrichem, met een historisch gegeven, was het niet eenvoudig de diverse belangen tegen elkaar af te wegen en tot gelding te laten komen. De Hoogstraat, Monumentenzorg ge velsteen pand 889. De Ned. Hervormde kerk in de steigers. Het oude raadhuis, thans restaurant. De bestra ting is aangepast aan de omgeving. De veste thans ontmoetingscentrum.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1973 | | pagina 17