HEEMSCHUT Een Financiële Commissie Taak: problemen, die met de finan ciële en juridische zaken samenhan gen, op te lossen: Voorzitter: dr. R. Hoegen, Leden: de heren A. V, Bergsneider, mr. L. P. van den Blink, notaris mr. P. M. van der Laan, J. A. de Zwaan. Een Restauratiecommissie Taak: de restauratiemogelijkheden, het herstel en de wederopbouw te bestuderen en daarin te adviseren:. Voorzitter: Gedeputeerde J. M. Wil- lems. Leden: de heren ir. R.Th, M. Adriaan- sens, arch. C. J. van den Berg, drs. H. C. van Eek, arch. W. Kramer, arch. G. Prins, arch. J. Seppen. Een Publiciteitscommissie Taak: de publiciteit adviseren en sti muleren. Zij trad reeds in werking bij de voorbereiding van de Bijzondere Algemene Bestuursvergadering. Voorzitter: Ton Koot. Leden: de heren H. J. E. van Beunin- gen, M. .v. Everdingen, P. A. E. Hollan der, drs. F. F. O. Holzhauer, Th. J. Kroon, ir. C. A. Kuysten, A. C. W. v. d. Vet, J. A. de Zwaan. Coördinator dezer commissies: de heer G. Hamm, secretaresse: mej. B. D. da Silva Rosa. Een Comité van Aanbeveling Ten slotte werd een Comité van Aan beveling uitgenodigd, waarvan Z.K.H. Prins Claus zich bereid verklaarde om het voorzitterschap te aanvaar den, overigens in afwijking van zijn gewoonte. Dit maal echter trok hem het onderwerp in hoge mate aan. Voorzitter: Z.K.H. Prins Claus Leden: De Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk Dr. C. N. M. Kortmann, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant Mr. H. W. Bloemers, Voorzitter Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland Mr. S. P. Baron Bentinck, Voorzitter Monumentenraad Ir. J. Bosma, voorzitter K.v.K. voor Twente en Salland Mevrouw Gerda Brautigam, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal Mej. drs. A. G. Fransen, directrice Nederlandse Consumentenbond Bert Garthoff, presentator Weer of Geen Weer Anton Geesink, sportman Toon Hermans, kleinkunstenaar Jan van Hillo, T.V.-regisseur W. G. Hofker, kunstschilder Mr. Jan Korf, hoofddir. Rijksdienst v. d. Monumentenzorg Roel Renssen, hoofdredacteur Van Gewest tot Gewest Mevr. mr. Chr. de Ruyter-de Zeeuw, vice-voorzitter van de Raad van Ad vies v. d. Ruimtelijke Ordening Heimerick Tromp, student L. M. Voster, Burgemeester van Woudrichem De Bond Heemschut heeft intussen te Woudrichem het Arsenaal met omlig gend terrein aangekocht. Men stelt zich voor de gemeente Woudrichem te helpen bij het algehele herstel van de stad binnen de Veste. Daartoe ko men eerst in aanmerking de be schermde panden in bezit van de ge meente en van de Ver. „Hendrick de Keyser"; het herstel van het dak van de laat-gotische kruiskerk en de be bouwing van het terrein rondom deze kerk, zodat dit deel van de stad bin nen de Veste zijn sfeervolle besloten heid weer terug krijgt en de leefbaar heid hier vergroot wordt. Deze werk zaamheden zijn in overleg met de hiervoor vermelde instanties in studie. Komen de fondsen in voldoende mate binnen, dan zal getracht worden ook de indrukwekkende gebastionneerde vestingwerken, die een onvergelijkba re wandeling voor het publiek zullen vormen, weer in ere te herstellen. Heemschut hoopt hiermee, met be hulp van bijdragen uit het gehele Ne derlandse volk en niet het minst uit eigen kring, waaruit de eerste tiendui zenden guldens al ontvangen zijn, een voorbeeld te geven van wat op dit ge bied met gezamenlijke inspanning te bereiken is voor het behoud van de karakteristieke schoonheid én voor de huisvesting. Een vóórbeeld, omdat, zoals gezegd, het voornemen bestaat, als dit gelukt, ook andere daarvoor in aanmerking komende gemeenten bij te staan, door goed gebruik van het stamkapitaal. Van particuliere zijde werd reeds een fors bedrag in rente loos voorschot toegezegd. Van alle bestuursleden, commissie leden en leden van de Bond Heem schut mag verwacht worden, dat zij hun actie zullen ontplooien, zelf bij dragen zenden en een beroep doen op al hun hiervoor in aanmerking ko mende vrienden, kennissen en be vriende instanties, om bijdragen bij een te brengen om dit doel te verwe zenlijken. Het gaat om algeheel her stel van een kleine-stadskern, het gaat om de doelstelling van Heem schut in deze situatie werkelijkheid te maken. Heemschutleden, onze nationale actie móet slagen. Velen, die ons ooit vroegen: wat kan ik doen? vinden hier een dankbaar arbeidsveld. Wint méér leden, interes seert geldgevers en geldschieters. Woudrichem moet als voorbeeld voor anderen uit zijn verkommering verrij zen tot een sfeervolle, woonbare stad, •haar historisch verleden en haar nieuwe toekomst waardig. Actie gevraagd.. Nu, van u allen. Schroomt niet óók kleine bijdragen in te zenden. Kleine middelen kunnen grote resultaten opleveren. Postgiro 12.43.26. Gemeentegiro Amsterdam: H 2230. Bankiers: Mees en Hope te Amsterdam. Vermelden: Jubileum fonds Bond Heemschut. Uitstel kan afstel zijn. Wat zoudt u in eigen kring kunnen doen om een fiks bedrag bijeen te krijgen Diep nadenken en dan doen. Het gaat om enige miljoenen!

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 14