73 ouds Holland's beïnvloede, maar in Brabant liggende, noodlijdende rivier stadje, gelegen in een gebastion- neerde omwalling met 36 bescherm de maar toch deels onderkomen monumenten, vele lege plekken die om passende bebouwing vragen en goede perspectieven in de recreatie te water en te land. De keuze viel op WOUDRICHEM N.BR. Na overleg met de ministeries van C.R.M. en van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, met de betref fende Gedeputeerde van Noord- Brabant, de gemeenteraad van Wou- drichem, de Rijksdienst voor de Mo numentenzorg, de provinciale Plano logische dienst, de stedebouwkun- dige van Woudrichem, enz. bleek deze keuze allerwege instemming te vinden. Een ieder die instemming be tuigde besefte onmiddellijk dat er maar één keuze gemaakt kon wor den, maar dachtwat jammer, dat ook nietkan worden geholpen. En tóch, dat zou kunnen volgens Heemschut's plan. Wat is dit plan? Eerst zou met aller medewerking en inspanning een miljoenenbedrag door een nationale actie bijeen moeten worden gebracht. Niet alleen 's lands schoonheid, maar óók de volkshuis vesting zijn in het geding. Het mil joenenbedrag zou ais een machtig H.R.H.-fonds kunnen werken, door het helpen bij voorfinanciering, ver strekken van leningen tegen kost prijs, leggen van contacten, verlenen van morele steun, enz. Dan zou niet alleen Woudrichem, maar zouden óók andere gemeenten, die dit verdienen, aan de orde kunnen komen! Om velen hierbij te betrekken en de actie zo nationaal mogelijk op te zetten, zijn verschillende commissies in het leven geroepen, die intussen in actie zijn gekomen. Commissies aan het werk De volgende commissies zijn gefor meerd en aan het werk getogen: Een Werkcomité, dat als hoofdcomité optreedt en de geldwerving zal be hartigen; Voorzitter: H. J. E. van Beuningen. Secretaris: G. K. J. M. Hamm. Leden: de heren P. Fentener van Vlissingen, mr. F. Baron van der Feltz, dr. R. Hoegen, P. A. E. Hollan der, Ton Koot, ir. C. A. Kuysten, mr. H. van Lanschot, J. G. Oost Lievense, Jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozen burg, drs. J. Trouwborst, L. M. Voster. Woudrichem, Kerkstraat met rechts het te genwoordige raadhuis. Foto J. Klaver.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1971 | | pagina 13