Op Heemwacht TON KOOT Nader nieuws over het jubileum JUBILEUMFONDS De oproep aan de leden van de Bond Heemschut, om ter gelegenheid van het 60-jarige bestaan van de Bond in 1971 iets extra's te doen-en door het aanbrengen van nieuwe leden en het geven van een extra financiële bijdrage het de Bond mogelijk te maken om in het belang van de schoonheid van Nederland een buiten gewone daad te verrichten, heeft succesvolle gevolgen. Dagelijks brengt de post hierover een bundel brieven en aanmeldingen voor nieuwe leden binnen, dagelijks komen cheques binnen met bedragen, die variëren van 1000,— tot/ 25,— De aanzet is er. Medegedeeld kan worden, dat het niet gaat om een plan in de orde van grootte van duizenden guldens, maar om een groot plan in de orde van grootte van honderdduizenden guldens. De voorbereidingen daartoe worden getroffen. Er zijn en worden voor de goede uitwerking van onze plannen comités opgericht, overheidsinstanties benaderd, onderzoekingen verricht. Dit is de reden, waarom tegen de verwachting wij in dit nummer nog geen uitvoerige mededelingen kun nen doen over onze bedoeling. Het plan is namelijk nog niet rond, al zijn de vooruitzichten daarvoor gunstig. Wij vertrouwen in het nummer van Heemschut, dat in april 1971 zal verschijnen, onze plannen volledig uit de doeken te kunnen doen. In afwachting daarvan doen wij een ernstig beroep op onze vele leden en daarnaast onze lezers en vrienden van de schoonheid van Nederland, ons hun financiële bijdragen te doen toekomen en zich te beraden over wie hunner vrienden, kennissen of familieleden in aanmer king komen om voor het lidmaatschap van de Bond Heemschut te worden uitgenodigd. Dat kan door deze direkt zelf te benaderen, dat kan ook door ons een lijstje van hun adressen toe te zenden, zodat wij deze adressen kunnen aanschrijven en uitnodigen tot onze Bond toe te treden. Denkt u niet, dat dit een slag in de lucht is, de actie is een groot succes, dat betekent, dat verschillende onzer leden die al enige weken bezig zijn er in zijn geslaagd om met vele tientallen nieuwe leden de Bond Heemschut te versterken. Mogen wij onze suggesties, gedaan in het oktober nummer van Heemschut, uitbreiden? Behalve door extra giften te storten op postrekening 124326 van Heemschut of op gemeentegiro H 2230, of op onze rekening bij de bankiers Mees Hope, Am sterdam t.n.v. Jubileumfonds Heemschut, kunt u ons werk geweldig helpen door het aantal leden te helpen uitbreiden. Stuurt u daarom óf de namen der door u zelf geworven leden, dan wel zendt u ons een lijstje van namen en adressen van hen, die voor uitnodiging door ons in aanmerking komen. Een nieuw te noemen mogelijkheid is, om ter gelegen heid van feestdagen aan uw vrienden of kennissen, die daarvoor in aanmerking komen, voor de duur van één jaar een lidmaatschap aan te bieden. Zij krijgen dan uiteraard een jaar lang ons tijdschrift Heemschut toe gezonden, hetgeen mogelijk voor hen aanleiding kan zijn ook de volgende jaren lid te blijven. U weet het, dat kost u minimaal 15,per jaar. Wij wensen u naast prettige feestdagen in dit opzicht ook vruchtbare feestdagen. Een ieder die meer dan 25,schenkt krijgt omstreeks de feestdatum een verrassing toegezonden, die verband houdt met Heemschut en niet in de handel zal komen. Voor hen die tenminste 5 nieuwe leden aanbrengen geldt zolang de voorraad strekt nog de aanbie ding dat zij het boekje uit de Fibula-reeks krijgen toe gezonden: „Afbraak of restauratie", van de hand van de zo juist tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der Letteren om onderwijs te geven in de geschiedenis der architectuur aan de Vrije Universiteit te Amster dam benoemde mr. dr. C. A. van Swigchem (lid van ons Algemeen Bestuur). Wij dachten u hiermee suggesties te hebben gegeven die van grote betekenis kunnen zijn in het algemene belang, waarvoor Heemschut zich inzet: waken voor de schoonheid van Nederland, een activiteit, die op alle terreinen op het ogenblik grote krachtsinspanning vergt en bijzonder actueel is. Pas met voldoende mid delen kunnen wij aan de verwachtingen voldoen om op al die terreinen ook strijdbaar werkzaam te zijn. Daartoe zijn wij nu nog onvoldoende uitgerust. Als „Natuurmonumenten" 100.000 leden kan boeken, waarom zouden wij dat, in het belang van ons leef klimaat in stad, dorp en landschap, niet kunnen? De beantwoording van die vraag is voor een groot deel afhankelijk van uw mond-tot-mond propaganda, zoals onze ervaring ons geleerd heeft. Onze opwekking in Heemschut van oktober om een bijdrage in ons jubileumfonds te storten, ten einde dit fonds in de gelegenheid te stellen iets bijzonders te doen in het belang van de schoon heid van Nederland heeft tot 11 november 105 Heemschutvrienden een totaal bedrag van 4954,50 op de Heemschut-rekeningen doen stor ten. Maar Heemschut heeft 6000 leden. Velen hebben dus blijkbaar nog géén uitvoering gegeven aan het voornemen, dat zij ongetwijfeld koester den. Daarom stort nu, doet het meteen: jubileum fonds Heemschut, postgiro 124326; Bankiers Mees Hope te Amsterdam, t.n.v. Bond Heemschut jubileumfonds. NU! 125

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 9