I BOEKBESPREKING CONTRIBUTIEBETALING Gaarne uw aandacht voor de contributiebetaling over 1970. Willen de leden, die deze bijdrage nog niet hebben overgemaakt dit thans in orde ma ken (Postgiro 124326, Gemeentegiro H 2230, Bank Mees Hope)? Bij voorbaat onze harte lijke dank. In Dordrecht wordt te koop aangeboden aan Oude Maas en haven (10 minuten rijden van Brieneroord- brug te Rotterdam) een op de Monumentenlijst staand pand met marmeren gangen met fraai stucwerk en mooie eiken trappen, voorzien van modern sanitair en c.v. oliestook. Het huis verkeert in goede staat van onderhoud, zowel wat in- als exterieur betreft. Antieke keuken, acht kamers, zolder, verdeeld over drie etages. Te bevragen bij makelaarskantoor Lozie en Vlieg te Dordrecht, tel. 01850-4 50 22. Een huis in Dordrechtaan Oude Maas en haven. Delft vroeger en nu Een van de verdiensten van het boekje „Delft vroeger en nu" van de hand van de heer A. L. Broer is, dat hij niet alleen een eigen geluid laat horen, maar dat hij Delft ook laat beschrijven en bezingen door anderen. Delft, volgens mij (maar dat is egoïstisch gezegd) de mooiste stad van Nederland, vraagt daar om. Het vraagt om een symphonie, niet slechts om een solopartij. De theoloog en dichter Broer behoeft geen introductie, noch zijn liefde voor het schone in de stad en op het land een inleiding. Hij schetst in dit nummer 8 van de Fibula Heemschut reeks, een uit gave van Van Dishoeck N.V. te Bussum, de stad van Willem van Oranje en van Johannes Vermeer his torisch en cultuurhistorisch; hij verdedigt met de pen burgwallen en poorten, kloosters, kerken en kapellen. Ach, niettegenstaande de wetenschap der bouwkunst, onderwezen aan de T.H., is veel van het schone in Delft geschonden en geslecht, doch er is nog net vol doende over om het oog toch te verzadigen en de ge schiedenis te volgen in hout en steen en verf. „Men moet van een stad geen museum maken." Dit commerciële argument wordt door de schrijver ont zenuwd. Hij heeft gelijk als hij oppert om van de binnenstad van Delft wel zo iets als een museum te maken, misschien woorden van Roland Holst zich herinnerend over stille dingen die men stil moet laten. Een wandeling door oud-Delft completeert de vele gegevens over de uit de tijd van Floris 1 daterende stad. Goede foto's en duidelijke tekeningen verluchten het met kennis van zaken en liefde voor Heemschut geschreven boekje. A. C. de G. Rektifikatie boekbespreking Abusievelijk werd in nummer 2 - 1970 door ons vermeld als uitgever van het boekje „Het logement van Amsterdam" de Stadsdrukkerij. Het betreft hier echter een uitgave van de Staatsdrukkerij te 's-Graven- hage. ZWANEN De gracht weerspiegelt de zwanen tesamen met de oude huizen zij zijn voornamer clan de auto's door hen krijgt de stad één traag moment RICHTER ROEGHOLT uit: Spiegel van Sem 69

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 29