HUIZENBEURS Te koop wordt aangeboden het op de St. Pietersberg te Maastricht - met uitzicht op de Maas - gelegen, uit circa 1500 daterende kasteeltje „De Torentjes", als mede de bijbehorende portierswoning. De totale grond- oppervlakte bedraagt ruim 5000 m2, inclusief het naast gelegen bosje, de ruime oprit en een grote ommuurde binnentuin, alsmede een terras aan de voorzijde. Gedeeltelijk onderkelderd bevat het gelijk vloers een zaaltje, 3 grote kamers en een grote keuken. Op de eerste etage bevinden zich 6 kamers, terwijl er op de zolderverdieping eveneens mogelijkheden zijn om 6 of meer kamers bij te bouwen. Garage en c.v. Het geheel is direkt vrij te aanvaarden, doch dient gerestaureerd te worden. Voor wat het buitenwerk betreft kan dit geschieden met behulp van Monu mentenzorg. Het kasteeltje is voor vele doeleinden - o.a. vakantie oord - geschikt. Voor inlichtingen gelieve men zich te wenden tot makelaarskantoor J. G. A. Maenen, Koningsplein 62f te Maastricht, tel. 04400-2 11 18. In Noordgouwe staat een boerderij, woonhuis met vrijstaand wagenhuis en aangebouwde schuur. Woon huis en wagenhuis dateren uit 1700. Het geheel is op de lijst van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg geplaatst. Inlichtingen met betrekking tot eventuele koop geeft gaarne de heer A. M. Geluk, Heesterlustweg 1, Schud- debeurs, gemeente Brouwershaven. Noot van de redakteur: Noordgouwe op Schouwen, zo vermeldt Witkamp's Aardrijkskundig Woordenboek van Nederland, was oudtijds afgedeeld in Noordgouwe-Beoosten-Steene en Noordgouwe-Bewesten Steene. In Bewesten-Steene werd de Schouwense maat gebruikt en in Beoosten- Steene werd de Blooise maat gemeten! De Conijers- of Potterehuisjes zijn een van de monu menten van Noordgouwe, een gemeente, waar vroeger meekrap werd bereid, uit de wortelstokken van de rubia tinctorum L. Monumentale boerderij te Noordgouwe. Molen te Hoogwoud. De stichting „De Westfriese Molens" die zich ten doel stelt de bevordering van het behoud van de nog in West Friesland aanwezige windmolens is sinds kort eigenaresse van de korenmolen De Lastdrager te Hoog woud. Deze achtkantige bovenkruier uit het jaar 1645, welke is gelegen aan de Burgemeester Hogenboom- laan, wordt dit jaar gerestaureerd. Hoogwoud, in het hart van West Friesland, heeft nog meer bezienswaardige monumenten o.a. de vlak bij de molen gelegen „Willemshoeve" een Westfriese stolphoeve met fraai snijwerk in de deur - stoet paarden - enig exemplaar van dit soort in de provincie. Het bestuur van de stichting „De Westfriese Molens" wil de molen na de restauratie een passende bestemming geven waarbij gedacht wordt aan een antiquariaat. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij het secre tariaat p/a Mercuriushof 1, Hoorn. 68

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 28