53 te grote verkeerslast voor de Bijlmer duchtte. Voor Abcoude is de weg van geen enkel belang, voor de Bijlmer is hij nog niet noodzakelijk. Waarom die weg is ontworpen en op kaart is gezet blijft vooralsnog een raadsel. Zeker is dat hij het Gein aantast en wel op een schandelijke wijze. Het genoemde streekblad van 6 maart gaf een verslag van een gemeenteraadszitting in Abcoude. Een der sprekers zei, scherp, dat Abcoude een bastion is voor de Vechtstreek tegen de uit Amsterdam opdringende verstedelijking. De gewraakte weg, aldus de ondertekenaars van het ingezonden stuk, is een duidelijk en angstaan jagend symptoom van de omgekeerde tendens: de in lijving van Abcoude bij de agglomeratie van Amster dam. Een ander bedreigd punt. Verontrustend is de bestemming van het gebied tussen de geprojecteerde Rijksweg 6 en de Broekzijdse polder in het Gein. Volgens het genoemde streekblad zou Amsterdam gaarne zien dat dit territoir een recreatieve bestem ming krijgt. Abcoude heeft op de hoofdstedelijke wens geantwoord dat dit gebied voorlopig een agra rische bestemming heeft, totdat in nader overleg tussen de twee gemeenten over een andere dan agrarische bestemming zal zijn gesproken. Lang de aan te leggen Rijksweg 6 is door Rijks waterstaat een groot emplacement met wegrestaurant gedacht, schuin tegenover de Broekzijdse molen. Dit emplacement zou 8 meter hoog op een kunstmatig zandplateau vyorden aangelegd. Alleen de aanblik al van een dergelijke moloch van een verkeersstation is al ondenkbaar, laat staan nog het lawaai dat de stilte van het Gein gaat verscheuren. In het dagblad De Tijd van 27 februari wordt verteld dat de burgemeeter van Abcoude, de heer Knoppers, namens het college van B. en W. van Abcoude zou gezegd hebben: „We moeten het Gein geschikt maken voor de recreatie." En: „Voor de Bijlmermeer heeft men te weinig sport en recreatie- velden." De schrijvers van het ingezonden stuk vragen zich af welke andere recreatie bedoeld kan zijn, dan welke nu volop in het Gein kan worden bedreven: wandelen, fietsen, roeien, vissen enz. Zij zijn ernstig van mening dat aan Amsterdamse belangen het landschap in het Gein zal worden op geofferd. Daarom nodigen zij ieder, die sympathiseert met het behoud van het ongerepte Gein uit, naam en adres aan te bieden aan een van de ondertekenaars van het schrijven, onder de woorden: „Spaar het Gein." Op de volgende adressen worden die sympathie-uit ingen gaarne in ontvangst genomen: Mr. C. J. de Bruin Kops, Blomswaard 19, Mej. A. A. de Groot, Gein noord 24, Jan Spierdijk Stationsstraat 60 en Mr. J. W. F. M. Swinkels, Gein zuid 7,. allen te Abcoude. A. C. de G. .'//."Atkttr de Aatét,. Ao/der

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1970 | | pagina 13