I pfi Vrijdag 3 oktober werd het eerste deel van het Claes Claesz. Hofje officieel geopend met een samenkomst in de Noorderkerk, waar mr. G. van der Flier, secre taris-generaal van het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening het woord voerde. De voorzitster van de Stichting, mej. ir. J. H. Mulder, zette in het kort de oprichting en de doelstelling van de Stichting Claes Claesz. Hofje uiteen. De Stichting is, zoals bekend, voortgekomen uit de Stichtingen Diogenes en Anslo's Hofje. De heer Brink- greve, secretaris van de Stichting, hield een vurig pleidooi voor de regeneratie van de Jordaan, waarbij duidelijk bleek, dat dit initiatief tot huisvesting van studentes aan kunstinstellingen, zoals bijvoorbeeld de Rietveld Academie, voor wie tot nu toe geen enkele instantie speciale aandacht toonde, in een gerestau reerd stukje Jordaan een stimulans kan en moet zijn voor de gemeente Amsterdam. Het gezelschap Musica da Camera verzorgde de mu zikale begeleiding, die bijzonder tot zijn recht kwam in de gedeeltelijk gerestaureerde kerk. Na afloop van de bijeenkomst trok het gezelschap te voet, voorafgegaan door een drumband, in optocht naar het hofje, waar buurtgenoten zich al verdrongen. Wethouder Polak overhandigde na een korte speech, waarin hij over inspraak van deskundigen buiten het gemeentebestuur inzake de regeneratie van de Am sterdamse saneringsbuurten sprak, de sleutels aan de eerste 25 bewoonsters van dit complex. In totaal zullen er 100 personen woonruimte vinden, waaronder ook enkele echtparen. Terwijl de kamers allemaal uitzien op het binnenplaatsje, elk een wastafel, en per twee kamers een douche en toilet hebben, gedeeltelijk ook bedsteden, gaat er van iedere ruimte een eigen sfeer uit. De Jordaan-jeugd vermaakte zich kostelijk met al dit sanitair, waaraan zij zelf in het geheel nog niet gewend is. Het was een bijzonder leuke geste van het stich tingsbestuur om de buren, jong en oud, de kans te geven het hofje te bezichtigen in zijn huidige staat en, zij het oppervlakkig, kennis te maken met de nieuwe bewoonsters. Naar aanleiding hiervan werden 's avonds aria's gezongen op het feestelijk verlichte binnen plaatsje. Moge de opening van het totaal gerestaureerde com plex niet zo lang op zich laten wachten als gepland is (1973) en laten we hopen, dat de eerste bewoon sters ter compensatie van het voorlopig nog durende restauratie-lawaai volop kunnen genieten van de door de heer F. C. Mijnssen bij de opening aangeboden tuin. De architect van het hofje, de heer Prins, bood de heer Brinkgreve symbolisch nog een geschenk aan in de vorm van een voorlopig ontwerp voor een fontein. d.S.R. Wethouder W. Polak reikt de sleutels uit aan de nieuwe hof jes- beiuoonsters. De binnenplaats vol gasten op de openingsdag. 130

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1969 | | pagina 11