NIEUWE LEDEN ad j unct-directeur het ongebruikte Raadhuis van Jacob van Campen in het huidige stadhuisvraagstuk wat nog niet zeggen wil vestiging van het gemeentebestuur met zijn appa raat in het Paleis! van zoveel kanten komt. Een vraag: rekent hij de P.v.d.A.-raadsleden Baruch en de Wit (thans wethouder) onder de behoudzuch tige heemschutters of de progressieve, tegen alle ge meentelijke plannen gekante demonstranten? Ze onder tekenden immers in 1964 met Mevr. Snel P.S.P. J. P. A. Gruyters (toen V.V.D.) en schrijver dezes (toen K.V:P.de motie waarin B. en W. werd ge vraagd hierover met de regering in overleg te treden. De motie werd toen door de Raad verworpen. De uitslag van de stadhuis-prijsvraag heeft echter wel aangetoond dat het een nogal zinnig voorstel was. De zelfde vraag wordt nu ook gesteld door gezaghebbende architectuurcritici en door enkele politieke groeperin gen (P.S.P. en P.P.R.) en vooral door jeugdige stad genoten. Is dat het „bedenkelijke vlak van het nega tivisme?" Of zou het misschien een uiting van con structief en democratisch mee-denken met de open bare zaak kunnen zijn? Dat de heer Werkman de desolate situatie van het Nieuwmarkt gebied een voorbeeld noemt van het door hem gesignaleerde monsterverbond tussen heemschutters en demonstran ten is tekenend voor zijn inderdaad verstarde denk trant, en volstrekt bezijden de waarheid. Het vorige jaar heeft het gemeentebestuur, na een dringend, door 110.000 handtekeningen versterkt be roep, de slopingen stopgezet voor nader beraad over de herziening van het verouderde plan. De treurige toestand is veroorzaakt door wat er tevoren wèl was gesloopt en ontruimd! Op het slot van zijn artikel maakt de heer Werkman echter een juiste opmerking waar hij schrijft: „Holz- bauer is een zoon van deze tijd, Amsterdam bouwt geen stadhuis voor de toekomst, Amsterdam presenteert in dit raadhuis deze tijd". Inderdaad, het Holzbauerplan is niet voor de toe komst. De toekomst zou er geen raad mee weten. En degene die bezwaar maken tegen dit plan zijn óók zonen van deze tijd. Zij weten echter iets van het verleden en zij kijken wèl naar de toekomst. G.B. Als lid traden toe: (tussen haakjes de namen van de voorstellers) Ir. C. Baars, Wageningen; W. P. J. Baars, Middelburg; Dr. E. J. Beker, Doorn (Mr. W. C. v. Ooidt);. B. Beran, Delft (F. W. v. Voorden); V. v. d. Bergh, Leiden (J. v. d. Bergh); Mr. E. A. Berger, Gennep; R. Biegman, Delft (F. W. v. Voor den); Dr. P. Bierenbroodspot, Aerdenhout; Mej. M. H. C. Bloemink, Amsterdam (W. H. Hoyer); Mej. A. M. V. Boller^ Amsterdam (Mevr. J. C. v. Braam Houckgeest); Mej. E. G. Bossen, Delft (F. W. v. Voorden); N. J. Bouma, Amsterdam; Mevr. J. C. van Braam Houckgeest, Amsterdam; M. Bron, Diever (B. Kok); Mej. N. Buys, Amsterdam; H. G. A. Draaijers, Bergen op Zoom (C. H. J. v. Niftrik); Prof. Dr. Ir. H. C. Duyster, 's-Gravenhage; A. H. van Dijk, Vlissingen; Mej. Mr. H. M. H. van Embden, 's-Gravenhage; Mr. A. G. van Empel, Hilversum; Mr. B. H. Everts, Rotterdam; M. Feikema, Amersfoort; J. M. Fentener van Vlissingen, Maar tensdijk; H. Fraiture, Breda (H. A. ten Hove Jansen); F. H. W. Friederich, Haarlem; Mr. H. H. Fuchs, Huizen; Ir. G. J. Gantvoort, Rotterdam; Dr. J. Geerdinck, Utrecht; G. Geluk, Vlaardingen; Prof. Dr. J. Gerbrandy, Rotterdam; Jan de Geus, Amsterdam; Mr. A. H. C. Gieben, 's-Gravenhage; J. A. W. van Giels, Bergen op Zoom (C. H. J. v. Niftrik); Dr. J. Gosses, 's Heer Hendrikskinderen; R. P. H. v. d. Gies- sen, Heesch; F. M. J. van Griensven, Den Bosch; E. F. v. cl. Grinten, Nijmegen; G. de Grip, Dordrecht (J. de Kruys); Mevr. Mr. A. Arine Groen-Korthof, Amsterdam; Drs. A. Gudde, Epse; Mevr. E. H. v. Gulik-van Lcnnep, Groningen; E. H. de Haan, Hilversum; A. 't Hart, Amstelveen; M. 't Hart, Bennebroek; J. Hoek, 's-Gravenhage (J. de Kruys); F. J. Jansen, Delft (F. W. v. Voorden); H. C. Knook, Delft (F. W. v. Voorden); E. J. E. Koenderink, 's-Gravenhage; Mej. J. S. C. Kombrink, Delft (F. W. v. Voorden); A. Koot- stra, Amsterdam; Mevr. J. F. L. v. I.eeuwen-Herzberg, Am sterdam; Mr. J. P. Miedema, Winsum (B. v. d. Veen); FI. J. Monster, Arnhem; Mej. W. Por, De Bilt (Mevr. v. Braam Houckgeest)R. Rothfusz, Delft; Br. A. v. Rijckevorsel, Bergen op Zoom (C. H. J. v. Niftrik); Ir. H. P. Sap, Middelburg (Jhr. Mr. H. J. Ortt)H. J. Schutte, Bergen op Zoom (C. H. J. v. Niftrik); G. Sluizer, Hilversum; L. Sijsma, Naar- den (Mr. L. Drabbe); Jhr. E. C. Storm van 's-Gravesande, Leeuwarden (Ir. K. A. Rienks); W. C. C. Trouw, Abcoude (J. M. L. Trouw); J. v. Veelen, 's-Gravenhage (L. J. Nennie) Mej. J. M. v. Vloten, Amsterdam; C. A. Vlug, Bergen op Zoom (C. H. J. v. Niftrik); Mevr. G. H. Volkers, Bozum (Ir. K. A. Rienks); Mr. C. W. D. Vrijland, Overveen; P. Wiersma, Bergum (Ir. K. A. Rienks); Drs. Wigman, Amstel veen; J. v. Zanten Solleveld, Brielle (J. Walraad); Ir. M. Zwaap, Amsterdam. Als donateur trad toe: J. Doèksen, West-Terschelling; J. Swildcns, Castricum. De „STICHTING VRIENDEN DER GELDER'- SCHE KASTEELEN" en de „STICHTING HET GELDERSCH LANDSCHAP", gezamenlijk gevestigd te Arnhem, roepen sollicitanten op voor de functie van Benoeming in deze functie geschiedt direct of na een in werkperiode, naar gelang van de ervaring, waarover de benoemde beschikt. Academische of daarmee gelijk te stellen opleiding ge wenst. De voorkeur gaat uit naar een jong jurist met warme belangstelling voor monumentenzorg en na tuurbescherming. Bezoldiging en pensioen volgens overheidsregelen. Sa laris/afhankelijk van kennis en ervaring, nader over een te komen. Sollicitaties te richten aan de directeur der stichtin gen, Zypendaalseweg 149, Arnhem. De „Stichting Vrienden der Geldersche Kasteelen" bezit 9 kastelen en 3 kleinere objecten. De „Stichting Het Geldersch Landschap" heeft een bezit van 4600 ha. •- 76

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1969 | | pagina 34