(Vervolg Heemschutberichten) Bunnik, fort Rhijnauwen De minister van C.R.M. de Stichting Menno van Coehoorn, de Bond Heemschut en vele anderen zijn het er over eens dat het imposante fort Rhijnauwen bij Bunnik van zo grote landschappelijk en histo rische waarde is dat het niet mag worden verminkt om er een stcrewacht van de Universiteit in te bouwen. Er is een uitvoerige correspondentie over gaande tussen vele instanties: de laatste brief van Heemschut was gericht aan de curatoren van de uni versiteit. Bergen op Zoorn, Ravelijn De bezwaren die o.a. door Heemschut /ïjn gemaakt tegen de bestemming van het ravelijn, het enige en belangrijke restant van de door Menno van Coe hoorn aangelegde vesting, tot muziekschool en open luchttheater, hebben een krachtige steun gekregen uit de bevolking. Het „comité behoud ongeschon den ravelijn" heeft met groot succes een volksstem ming georganiseerd, en wendde zich vervolgens tot de Kroon met het verzoek het desbetreffende raads besluit te vernietigen. s-GravenhageJavaslraat 99 t/m 161 In ons oktobernummer 1967 werd melding gemaakt van Heemschut's verzoek om het z.g. hofje bij de voormalige Frederikskazerne niet te slopen. Van B en W. ontvingen wij bericht dat in overeenstem ming met de raadscommissie voor volkshuisvesting besloten werd van de onbewoonbaarverklaring af te zien zocha de eigenares de nodige voorzieningen heeft getroffen. Wijchen, boerderij Donkerstraat 16 Heemschut's poging de boerderij Donkerstraat 76 voor sloping te behoeden is niet gelukt, volgens B. W. is het achterhuis te slecht en staat het mo numentale voorhuis te dicht bij de nieuwe bebou wing, zodat opdracht tot sloping is gegeven. Wij vragen ons af of de nieuwe bebouwing dan met iets verder weg geprojecteerd had moeten zijn. Vinkeveense plassen Heemschut heeft aan de minister van C.R.M. en aan GS. van Utrecht geschreven, de bezwaien te ondersteunen die door de A.N.W.B. en door de ver bonden watersjrortverenigingen naar voien waren gebiacht tegen de verdwijning van de eilandjes in de Vinkeveense plassen door het veenbaggeren. 53 Perspecliefschets van de te herbouwen hoek Prinsengracht-Vijzelgracht door arch G Pruts

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 17