(Vervolg Heemschutberichten) Correctie bestemmingsplan stadskern Zwolle Op blz. 10 van ons vorige nummer werd bericht dat Heemschut in hoger beroep zou zijn gegaan tegen de door G.S. verleende goedkeuring aan het bestem mingsplan stadskern Zwolle. Daarbij is het woord niet uitgevallen. Aangezien G.S. op verschillende punten aan de bezwaren van Heemschut tegemoet kwam, is de Bond niet in hoger beroep gegaan. Nieuwesluis, Huis De Oliphant" Opnieuw heeft Heemschut zich tot de gemeenteraad van Rotterdam gewend, en ook tot het Openbaar Lichaam Rijnmond, om het voortbestaan van het huis „De Oliphant" te bepleiten. Wil immers het K.B., waarbij het huis met zijn onmiddellijke om geving van het streekplan „Voorne-Putten-Rozen- burg" werd uitgezonderd, zin hebben, dan moet er enige ruimte rondom De Oliphant vrij gelaten wor den met een recreatieve bestemming, zodat ook de landschappelijke waarde gehandhaafd blijft. Jubileumfonds „Hendrick de Keyser" Ter gelegenheid van de vijftigste verjaardag van de oudste monumenten-restaurerende instelling van ons land, de Vereniging „Hendrick de Keyser", heeft zich een comité gevormd om een fonds te vormen dat aan het Dagelijks Bestuur zal worden aangeboden. Dit fonds zal worden gebruikt voor het eigen aandeel van de vereniging in de kosten van de restauraties. Het is bekend dat „Hendrick de Keyser" verschillen de bezittingen heeft van grote historische en archi tectonische waarde die dringend aan restauratie toe zijn, maar die moeten wachten op een mogelijkheid dit eigen aandeel te financieren. Wie hieraan zijn bij drage wil leveren kan deze storten op: postgiro 48718; H. Oyens en Zonen, bankiers te AmsterdamKei zersgracht 279-283; Amsterdam-Rotterdam Bank, Herengracht 595 te Amsterdam, alle ten name van de Vereniging „Hendrick de Keyser", met vermelding Jubileumfonds Uit een brief van het bestuur van de Bond Heem schut aan een college van Burgemeester en Wethou ders: „Zuinig zijn op onze oude schoonheid, en daarom ook te beschermen hetgeen niet tot het allerbeste be hoort, is zinvol. Vergelijkenderwijs zal men toch niet de melk weggieten en alleen de room bewaren. Men kan de vraag opwerpen of de room er niet is bij de gratie van de melk. Bewaren en behouden, en iets meer behouden dan het allernoodzakelijkste is geboden, omdat de tijd leert dat zoveel reeds verloren is gegaan en nog da gelijks verloren gaat NIEUWE LEDEN 40 Als buitengewoon lid traden toe: (tussen haakjes de namen van de voorsteller) Mevr. Mr. A. W. Ch. d'Ailly-Fritz, Amsterdam; Th. van Aken, Amsterdam; Mevr. H. Albarda, 's-Gravenhage; Mej. C. C. M. M. Barends, Middelburg (Mr. B. Plomp); J. Beijers, Utrecht; Gelderse Bibliotheek, Arnhem; R.K. Openbare Leeszaal, Til burg; Ir. C. H. Boland, Aerdenhout; P. van der Borden, Alk maar; W. Borger, Zaandam; C. van den Braber, Haarlem; Mevr. L. Breuning-Mooy, Wassenaar (Mej. H. Mooy); Mevr. H. F. Brinkhoff-Segers, Nijmegen; M. J. Broekmeyer, Amstel veen; Mr. F. A. Bruinsma, Amsterdam; Ir. J. M. de Bruyn, Amsterdam (J. A. de Zwaan); Prof. Dr. D. H. Burger, Oegst- geest; Mr. J. W. C. van Campen, Utrecht; Mr. H. K. J. M. Cappetti, Erp (E. A. M. A. Steger); Mej. W. F. Clasie, Am sterdam; Th. A. Cost Budde, arts Wijhe; Mej. M. J. Coucke, Amsterdam; O. J. Crommelin, Utrecht; Ir. H. Dam, Utrecht; Drs. A. J. S. van Dam, Badhoevedorp; P. G. Dekkers, Amster dam; Mevr. E. Deur-Bloemen, Amsterdam; A. Dirks, 's-Graven hage; T. Dokter, 's-Gravenhage; W. Dolk, Leeuwarden; Ir. A. J. Doornweerd, Amstelveen; J. Dooijewaard, Blaricum; H. F. Dullemen, Oisterwijk; F. A. van Dijk, Eersel; J. H. van Dijk, Naaiden (M. van Everdingen); Mevr. S. Dijkstra, Vlieland; Ir. Tj. Dijkstra, Edarn; Mr. H. C. van Eek, Naaiden; P. van Eek, Aerdenhout; P. W. Emmelot Sr., Utrecht; H. van Den Ende, Brielle; Ir. D. J. Enschedé, Heemstede; A. J. Eschauzier, Wassenaar; G. van Esterik, 's-Gravenhage; Mevr. R. Flesseman- van den Bergh, Huizen; J. Fransen, Amstelveen; Prof. Dr. H. Freudenthal, Utrecht; Gemeente Archief Goes, Goes; Fr. W. J. van Gent, Zevenaar; Mr. W. J. Gerretsen, 's-Gravenhage; Mevr. M. C. Göbel, 's-Gravenhage; S. Goede, Landsmeer; J. B. F. Gottschalk, Amsterdam; F. A. Groen, Amersfoort; Mej. L. H. de Haan, Castricum; Mej. A. ter Haar, Rotterdam; Mej. I. Habermehl, Leiden (Mej. L. G. de Graaf); E. D. Haitsma Muiier, Haarlem; Ir. A. Hamstra, Weesp; A. J. Hardon, Lo- chem; A. Haije, Aerdenhout; Mr. P Heering, 's-Gravenhage; H. F. Heerkens Thijssen, Bloemendaal; Drs. Ch. L. J. Her mans, Heemstede; Mevr. J. van den Heuvel Rijnders-van Dob- ben, Haarlem; F. E. M. Heijmen, Lobith; Mr. W. Hoekstra, Joure; Horexon C. V. Amsterdam; Mevr. A. J. M. van der Horst, Delft; C. Huisken, Hilversum; Mej. L. J. Ingen Housz, Odijk (Mw. v. d. Does de Willebois-Ingen Housz); E. James, Amsterdam; W. G. Keeris, Delft; Mr. S. C. H. Koning, 's-Gra venhage (Mr. A. H. Koning); C. v. d. Kraaij, Delft; Mevr. M. G. van der Kreek-van Wijk, Bussum (D. J. v. Driesum); F. Lankhof, Amsterdam; J. G. H. ter Linden, Amsterdam; Mevr. W. M. B. Lohmann, Aalden (J. Voskuil); G. J. C. J. N. Luyckx, Heerlen (D. J. v. Driesum); Drs. M. R. Marcuse, Zaandam (Mej R. Koperberg); H. Y. Meihuizen, Amsterdam; Mr. A. A. K. M. Middelhoff, Amsterdam; C. H. J. van Niftrik, Bergen op Zoom; R. J. Nijboer, Hattem; J. W. Paauw, Alkmaar (mej. R. Koperberg); Mr. S. M. S. Philipse, Leiden (Dr. A. Kater); P. J. Reede, Amsterdam; Mevr. H. J. van Rossem-Bouma, Rotterdam; J. Rotman, Voorschoten; H. J. F. de Roy van Zuydewijn, Delft; J. Rottenberg, Blokker; H. Schaer, Arnhem; Mevr. G. W. M. Schiess-Struyvenberg, Scheveningen; Ir. N. E. Servatius, Amsterdam; R. A. F. Smook, Delft; A. Ch. van Son, 's-Gravenhage; Mr. T. Sorko, Amsterdam; A. Swart, Broek in Waterland; Dr. J. M. Tager, Amsterdam; N. H. Baron van Till, Bussum; J. F. H. Veen, Amsterdam (P. Jongens); F. W. van Voorden, Delft; Mr. J. D. C. de Vries, 's-Gravenhage. Als gewoon lid traden toe; Gemeentebestuur Sluis, Sluis; Stichting ons Schellingerland, Hoorn, Terschelling. Als donateur traden toe: P. J. van de Corput, Amsterdam; De Grenswisselkantoren N.V., Amsterdam; N.V. Nederlandse Liquidatiekas, Amster dam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 24