7. Streekplan Noordzeekanaal zal afbreuk doen aan leefbaarheid in Zaanstreek. Te meer reden althans de Kalverpolder te sparen, waarin zoveel schoons te vinden is. 8. Streekplan Noordzeekanaal voorziet in groene zönes. 9. Streekplan Noordzeekanaal voorziet in recrea tiegebieden dicht bij de woongebieden. 10. Streekplan Noordzeekanaal voorziet in woon gebieden buiten de Zaanstreek (in tegenstelling met verwachtingen van Zaandam) 11. Streekplan Zaanstreek 1966 geeft Zaandam het recht een weg midden door de polder aan te leggen, ook indien er niet gebouwd zou wor den. 12. Streekplan Noordzeekanaal verbiedt het node loos versnijden van argrarisch gebied door autowegen. Aanvulling hierop n.a.v. ons schrijven van september 1967 13. Streekplan Noordzeekanaal vindt behoud van andere vogelgebieden thans urgent, daar West- zijderveld verloren gaat. 14. Streekplan Noordzeekanaal dringt aan op over plaatsing molens, indien deze door dit Plan in de verdrukking komen. Het Plan spreekt over nooclzakelijke „grote afstanden" van molens tot de bebouwing, en noemt twee Zaanse molens, die verplaatst zouden moeten worden. üe Kalverpolder kan als zodanig zeer goed dienst doen. Hieraan voldoet de Kalverpolder zeer goed. Waarom dan de Kalverpolder te bebouwen? Slechts 4.000 inwoners. Aanleg van deze weg zou: a. zonder bebouwing van Kalverpolder en Enge Wormer zeer weinig zin hebben. b. een zeer kostbare brug over breedste deel van de Zaan nodig maken, tegen welke de binnenscheep vaart heeft geprotesteerd. c. het landschapsschoon van polder ernstig aan tasten. d. de vogelrijkdom schaden. e. moeilijkheden opleveren met bemaling en riole ring. f. de watervervuiling in de hand werken. (Thans Kalverpolder nog één der minst bevuilde pol ders). g. voor andere gemeenten van zeer weinig belang zijn. Genoemde weg zou hiermee sterk in strijd zijn. Weg moet o.i. van Streekplan worden afgevoerd. Kalverpolder loopt na. Westzijclerveld het eerste ge vaar verloren te gaan als belangrijk vogelgebied. Polder behoort volgens landelijke vogeldeskundigen tot de 4 belangrijkste Zaanse vogelgebieden, w.o. ook het Westzijclerveld gerekend werd. Alleen in een onbebouwde Kalverpolder zal aan deze deze eis voldaan kunnen worden. Denkt u aan ons? Er zijn verenigingen die voor haar ledenad ministratie evenveel krachten in dienst hebben als de Bond Heemschut voor zijn gehele secre tariaat. Dat kan, orndat vele leden van de Bond. Heemschut direkt aan het begin van het jaar hun contributie (ongevraagd) over schrijven. Deed u dat ook al? Postgiro 124326, Gemeente giro Amsterdam H 2230 of op reke ning van de Heren Mees ir Hope te Amster dam. U bespaart ons daarmee veel administratief werk, dat voor effectiever doeleinden kan wor den aangewend! 19

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 23