Heemschutberichten Ik hoop, dat de misverstanden die door mijn eerdere beschouwing in Heemschut gewekt kunnen zijn, hiermede opgelost zijn. In de gevallen genoemd onder 2, 4 en 6 werd in ge heel gelijkluidende bewoordingen een beroep tegen de kennisgeving van de voorgenomen plaatsing van panden op de lijst van naar het oordeel van de Mi nister voor bescherming in aanmerking komende monumenten, niet ontvankelijk verklaard, In Bouwrecht heeft de heer Verzijl de interessante kwestie aangesneden, of wellicht beroep tegen de voorgenomen plaatsing kan worden ingesteld-op grond van de Wet Beroep Administratieve Beschik kingen (B.A.B.), die een op andere wetten aanvul- Interessante motivering. Een beroep van.B. en W. van Rheden tegen het be sluit van de Gedeputeerde Staten van Gelderland is door de kroon ongegrond verklaard. De goedkeuring is onthouden aan een herzien uitbreidingsplan voor Dieren, betreffende de voormalige buitenplaats IJs- selstein. Volgens het plan zou ter plaatse van deze voormalige buitenplaats een verzorgingsflat komen. De Kroon vond de ligging op zichzelf niet-ongunstig. Het ter rein ligt echter in de onmiddellijke nabijheid van de druk bereden Rijksweg Arnhem-Zutphen. Verwezen lijking van de voorgenomen bebouwing zou onver mijdelijk een meer intensief gebruik van de bestaan de uitwegen op deze Rijksweg ten gevolge hebben. Dit acht de Kroon uit een oogpunt van verkeersvei ligheid onaanvaardbaar. Gemeend wordt, dat Gede puteerde Staten terecht aan dit plan de goedkeuring onthouden hebben. T. K Amsterdam, city-vorming in de binnenstad of in de Pijp Heemschut 'heeft in een brief aan B. en W. zijn ver ontrusting uitgesproken over het feit dat de ge meente thans city-vorming in de 19de-eeuwse wijken afwijst, en in een brief aan de burgemeester protest aangetekend tegen de rede van ir. Snijders. Beide vraagstukken en hun onderlinge samenhang zijn in een afzonderlijk artikel in dit Heemschutnummër besproken. Hellendoorn, ijsfabriek In hoger beroep heeft Heemschut bij G.S. van Over ijssel bezwaar gemaakt tegen het raadsbesluit van Hellendoorn om door wijziging van het bestem mingsplan de vestiging van een ijsfabriek in een be langrijk natuurgebied toe te staan. lende beroepsregeling geeft. De kennisgeving van voorgenomen plaatsing, die volgens de Kroon evenmin als „het daaraan ten grondslag liggende aanvankelijke voornemen op zichzelf reeds als een beslissing in de zin van artikel 26 der wet kan worden gezien", zou dan wèl een ap- pellabele beschikking in de zin van de Wet-B.A.B. kunnen zijn. Volgens mededeling van de heer Ver zijl is een beroep tegen voorgenomen plaatsing op de lijst op grond van art. 26 Monumentenwet juncto art. 4 Wet-B.A.B. ingesteld, zodat in de nabije toe komst de Kroon zich over deze juridische puzzle zal moeten uitspreken. Mr. F. C. J. KETELAAR Ijlst, „de Pikpólle Bij K.B. van 12 okt. 1967 is ter wille van de land schappelijke waarde goedkeuring onthouden aan de bestemming van „de Pikpólle" tot industrieterrein. Heemschut had de bezwaren van de eigenaar on dersteund en hem terzake van advies gediend. Ver volgens heeft Heemschut de minister van C.R.M. gevraagd het omstreden gebied huis met beplan ting tot beschermd dorpsgezicht aan te wijzen. Warmond, bestemmingsplan Zwanburg De bezwaren die Heemschut tegen het ontwerp-be- stemmingsplan Zwanburg had aangevoerd, zijn door de gemeenteraad ongegrond verklaard. Heemschut is in hoger beroep gegaan bij het provinciaal be stuur. Ameland, verkeersdam Eleemschut heeft aan de ministers van Verkeer en Waterstaat, van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk, en van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Órdening gevraagd te willen bevorderen dat de verkeersdam naar Ameland, waartoe G.S. van Fries land besloten hebben, achterwege blijft. Dit werk zou vooruit lopen op een beslissing over de van be paalde zijde gepropageerde droogmakerij van de Waddenzee en daarover is nog geen besluit geno men. Ziüolle, perceel Praubstraat 30 Verschillende door Heemschut bestreden punten uit het bestemmingsplan stadskern Zwolle zijn door G.S. geschrapt. Ten aanzien van de rooilijnverlegging aan de Praubstraat verklaarden G.S. de bezwaren echter ongegrond. Heemschut is in hoger beroep ge gaan, maar heeft bovendien B. en W. verzocht om, indien het omstreden pand Praubstraat 30 uiteinde lijk toch zou worden gesloopt, dit elders in de stad te herbouwen. 10

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1968 | | pagina 14