zal de trambaan dan zowel door waarschuwings- lichten als door afwijkende tegelkleur worden ge markeerd, en al zullen de trams er zoals B. en W. het hebben uitgedrukt „stapvoets rijden". Vooraf gegaan door man met rode vlag? Het plan is voor meer detailkritiek vatbaar. Daar is de kwestie van de parkeerruimte in naaste omge ving. De raadsleden zullen tijdens de vergaderingen hun auto's op het plateau mogen neerzetten, als een nog juist aanvaardbaar compromis. Maar een ont vangstcentrum is onweerlegbaar verkeersaantrek- kend, en dan is het afgezien van voorrij problemen de vraag of men het daarbij ontstaande parkeer- vraagstuk optimistisch kan afschuiven naar de be staande parkeergarage aan de Jan Hendrikstraat, en voorts naar de vage verwachting dat op de plaats van de te verlaten brandweerkazerne Prinsestraat misschien nog eens een particuliere parkeergarage (mede ten behoeve van de hotels in de Molenstraat) wordt gesticht. Bewust voorbijgegaan is, in dit overzicht, dan nog aan het bij deze en dergelijke plannen onverander lijk opdoemend verschil van inzicht over de com binatie van oudere en eigentijdse bouwstijlen in één complex. Er is reden, om vertrouwen te hebben in de zorg, door architect, opdrachtgever en adviseurs aan de oplossing van dat samengaan besteed. En tenslotte vertoont de 16de-eeuwse gevel van het oude Haagse raadhuis óók al de spreuk: „NE JUPITER QUIDEM OMNIBUS". Zelfs Jupiter kan het niet iedereen naar de zin maken. H. J. E. CALKOEN Heemschutberichten s-Gravenhagekruispunt Rijkswegen 4 en 14 Bij G.S. van Zuid-Holland heeft Heemschut bezwaar aangetekend tegen de omstandigheid, dat het in grijpende en de omgeving ernstig aantastende plan voor de reconstructie van de Landscheidingsweg (Rijksweg 14) en de Leidse Straatweg (Rijksweg 4) en hun onderlinge verbinding, ter visie is gelegd met een termijn van veertien dagen om bezwaren in te dienen. Het is onmogelijk binnen deze korte tijd een dergelijk veelomvattend project voldoende te bestuderen. Vast staat echter wel clat niet alleen de Leidse Straatweg maar ook het villapark Marlot hun aantrekkelijkheid door uitvoering in deze vorm zou den verliezen. Amersfoortperceel Kampstraat 71 In het perceel Kampstraat 69 is een stoffeerderij met. winkel gevestigd. De eigenaar wil het naastgelegen huis, dat op de monumentenlijst staat, slopen om zijn bedrijf uit te breiden. Heemschut heeft tegen dit voornemen geprotesteerd bij de minister van C.R.M. Er is thans genoeg ervaring opgedaan met het restaureren en inwendig moderniseren van oude huizen om te kunnen stellen, dat een dergelijk be drijf sloping van een monument niet nodig maakt. 140 Deze eenvoudige maquette van het Haagse stadshartplan laat iets van de toekomstige ruimtelijke verhoudingen zien. In het midden van de foto de nieuwe voorbouw met raadzaal bij het oude raadhuis.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1967 | | pagina 24