ZEELAND-SERIE Zojuist is het eerste nummer verschenen van: Spiegel ber Htètorie maandblad voor de geschiedenis en haar hulpwetenschappen Na vele maanden van zorgvuldige voorbereiding is het ons een genoegen u te kunnen berichten dat het len" 15661966, met facsimilés, transcripties en ver schenen is. De Inhoud is als volgt: Mr. drs. J. J. Beyerman: Het „Smeekschrift der Ede len" 15661966, met facimilés, transcripties en ver talingen. Mr. A. P. van Schilfgaarde: Maria Clara von Delwig, de laatste bewoonster van de Doornenburg. Dr. A. van Hulzen: Onderdrukking en verzet in de Nederlanden 400 jaar geleden. Dr. J. Schouten: Het Stedelijk pijpen- en aardewerk museum „De Moriaen" te Gouda. Jan Duyvetter: Historie van mode en klederdracht. André Lehr: Detonerende klanken uit de 18de eeuwse beiaardgieterij. Dr. A. W. E. Dek: Genealogische tabellen bij de ge schiedenis der Nederlanden. G. D. van der Heide: Het huishouden in het verleden. Elk nummer van „Spiegel der Historie" omvat 40 pagina's zwaar kunstdruk (formaat 22 x 28 cm.) en is voorzien van vele fraaie illustraties. Het verschijnt maandelijks, zodat per jaar een fraai boekwerk met circa 12 x 40 480 pagina's wordt gevormd. Aan iedere abonnee wordt per jaargang gratis een zorgvul dig uitgevoerde band verstrekt. Het jaarabonnement gaat in op 1 januari 1967. In de resterende maanden van 1966 zal „Spiegel der His torie" totaal zes maal verschijnen. Tot 1 januari 1967 hebben geïnteresseerden dus volop gelegenheid om kennis te maken met dit nieuwe historische tijdschrift. De volgende regeling werd getroffen. De prijs per nummer bedraagt 5,en de „aspirant-abonnees" kunnen na het verschijnen en ontvangen van elk num mer onmiddellijk het „abonnement rest-1966" opzeg gen, waarna terugbetaling volgt van het dan over blijvende gedeelte van het reeds betaalde bedrag. Indien vóór 15 december 1966 door ons geen bericht van opzegging wordt ontvangen, nemen wij aan dat de voorlopige abonnee zich definitief opgeeft voor een jaarabonnement 1967. Graag zullen wij u noteren voor een „abonnement rest-1966" of voor een abonnement tot wederopzeg ging en u omgaand het eerste nummer toezenden. Het tweede nummer zal in de tweede helft van augustus verschijnen. Desgewenst zullen wij u ook graag alleen het eerste nummer tegen de speciale prijs van 5, ter kennismaking toezenden. Voor nadere gegevens omtrent „Spiegel der Historie" willen wij u tevens verwijzen naar de aankondiging in het juni-nummer van „Heemschut". Op uw verzoek zullen wij u graag een uitgebreide folder toezenden. In onze bekende reeks Nederland in Vroeger Tijd" is nu verschenen de De „Zeeland-serie" bestaat uit vijf tekstdelen en één afzonderlijk prentendeel. De inhoud is a.v.: Deel XV ZEELAND: Historisch overzicht van Zee land en beschrijving van de regeringscolleges, ge rechtshoven enz. Geïllustreerde beschrijving van Mid delburg. Deel XVI ZEELAND: Geïllustreerde beschrijving van Zierikzee. Deel XVII ZEELAND: Geïllustreerde beschrijving van Goes, Tholen, Viissingen en Veere. Deel XVIII ZEELAND: Geïllustreerde beschrijving van Walcheren, Zuid-Beveland en de eilanden Be westen Schelde. Deel XIX ZEELAND: Beschrijving van het land van Schouwen, Duiveland, het eiland Tholen, Nieuw-Vos- semeer, St.-Philipsland en Sommelsdijk. ZEELAND IN PRENT: Talrijke prenten van dorpen, kerken en kloosters, kastelen enz. uit het oude Zee land. De prijs van deze zes delen (5 tekstdelen en 1 prenten deel) bedraagt bij aankoop van de serie 7,50 per deel. De prijs per los deel bedraagt 8,90. Op de hele serie geniet men dus een reductie van 8,40. Zoals men wellicht weet is de serie „Nederland in Vroeger Tijd" een herdruk van Wagenaar's „Tegen woordige Staatuitgegeven door Isaac Tirion in het midden der 18de eeuw. De delen van de Zeeland serie verschijnen als facsimilé-uitgaven van het oor spronkelijke werk. Elk tekstdeel bevat ongeveer 200 pagina's en is gedrukt op goed houtvrij papier en geïllustreerd met 'facsimilé's van de originele gra vures. Het prentendeel is gedrukt op fraai vergé- papier. In deze serie verschenen reeds Holland (5 delen), Gel derland (2 delen) en Utrecht (4 delen) de delen „Holland in prent", „Gelderland in prent" en „Utrecht in prent". Binnenkort zal de serie vervolgd worden met de „Brabant en Limburg-serie" bestaande uit 3 tekstdelen en 1 prentendeel. Voor iedere geïnteresseerde in de topografische histo rie van Nederland mag deze nieuwe serie in de reeks „Nederland in Vroeger Tijd" zeker een aanwinst ge noemd worden. Nadere inlichtingen, aanvragen voor prospecti en eventuele bestellingen gelieve men te richten aan UITGEVERIJ/BOEKHANDEL/ANTIQUARIAAT EUROPESE BIBLIOTHEEK N.V. i.o. Gasthuisstraat 12 te Zaltbommel, telefoon 04180-2937.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1966 | | pagina 23