•r Het Silhouet van de inleidingen bij te wonen, zonder de gehele cur sus te volgen, daartoe zullen dagkaarten verkrijg baar worden gesteld a 25.—. De gelegenheid wordt opengesteld voor de deel nemers aan de cursus om eveneens deel te nemen aan inspectie-tochten door Nederland en België tussen 19—29 september. De kosten hiervoor wor den hoofdelijk omgeslagen. Het bureau van de Bond Heemschut zal gaarne bemiddeling verlenen voor het gebruik van maal tijden, voor logies en excursies, maar deze zijn voor rekening van de aanvragers. Aanbevolen wordt hotelreservering reeds vóór 1 maart 1966 te doen geschieden in verband met te verwachten drukte in Amsterdam. De inschrijving op de cursus kan geschieden: In Nederland: Bond Heemschut, Oosterpark 22, Amsterdam. Postrekening 124326. Bankiers: He ren Mees 8c Hope, Amsterdam. In België: Kon. Ver. voor Natuur- en Stedenschoon, Koningin Astridplein 24, Antwerpen. Postreke ning 844.43. In Zuid-Afrika: Stigting Simon van der Stel, Pre torium 629, Kerkstraat. Postbus 1743, Pretoria. De eerste inschrijvingen zijn reeds binnen. De in schrijving sluit op 1 juli 1966. In overeenstemming met daartoe geuite wensen, zal de cursus besloten worden met een forum van des kundigen uit de drie landen voor het beantwoor den van vragen, en zal een certificaat van deel neming worden uitgereikt door de gemachtigden van de drie verenigingen onder wier auspiciën de cursus wordt gehouden, aan de deelnemers van de gehele zomercursus. De architect van het door de Kroon afgewezen Eurotel-plan in Vrouwenpolder, de heer E. F. Groosman, heeft in de N.R.C. van 14 december '65 zijn hart gelucht, waarbij vooral de Bond Heem schut het moest ontgelden. „De mentaliteit en de argumenten van Heemschut staan bovendien een gezonde ontwikkeling ernstig in de weg en kunnen er alleen toe bijdragen dat wij, in Europees ver band gezien, nog sneller achterop raken dan wij reeds doen". Dat is niet mis. Heemschut als blok aan het been van een toch al achteraanhinkend Nederland. Zou de Bond niet beter doen zijn opheffing voor te bereiden? Wij kunnen ons eerlijk gezegd, levendig voorstellen dat de afwijzing van zijn plan de heer Groosman pijnlijk heeft getroffen. Wie jarenlang bezig is aan een grote opgave raakt er mede vergroeid. Het wordt dan moeilijk om afstand te nemen en de bezwaren die er tegen de opgave als zodanig inge bracht zouden kunnen worden, objectief te wegen. In dergelijke omstandigheden wordt het dan ook als regel verstandiger geoordeeld niet als pleitbe zorger van de eigen zaak op te treden. De heer Groosman doet dit wel en de lezers van de N.R.C. danken mede hieraan in ieder geval een interes sante pagina. Van redactionele zijde wordt het vraagstuk ingeleid met een beschouwing over de Hieronder: silhouetten van de Walcherse torens en het Euro- telproject, volgens architect C. W. Schaling; volgende blz.: de silhouetwerking volgens architect Groosman.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1966 | | pagina 10