Jaarwisseling De kring weer rond In Deurne (N.-Br.) was na de 2de wereldoorlog het oude dinghuis duchtig in verval geraakt. Het werd slechts nog als opslagplaats gebruikt. Na jarenlange restauratie kwam een mooie vakwerkbouwgevel te voorschijn. Thans is het officieel als Museum Ding huis in gebruik genomen met een opstelling van de collectie van dokter H. Wiegersma. In Alkmaar wordt in het plan van prof. Wieger Bruin voorzien in een nieuw stadhuis in de huidige stationswijk. Intussen is het waardige oude stadhuis aan de Langestraat in restauratie, die weldra vol tooid zal zijn. Te verwachten is, dat dit gebouw zijn aloude representatieve taak nog enige tijd zal blij ven vervullen. De Eenhoorn De Heemschut-bouwplaat van de Noordhollandse stolphoeve uit 1682 "De Eenhoorn" in de Beemster, is bij duizenden gekocht. Maar, wij waren optimis tisch en hebben er nóg duizenden, die op versprei ding wachten. Indien u 0,50 stort op postrekening 124326 van Heemschut, Oosterpark 22, Amsterdam en u vermeldt: "Voor bouwplaat" dan krijgt u deze franco thuis. Als u 5,— stort krijgt u er 10, leuk, kunt u uitdelen en er velen een plezier mee doen, want de uitge werkte bouwplaat heeft een aardig klein sieraad op cle plank ten gevolge. Ook geschikt voor verenigingen, of scholen als prijs of onderwerp van bespreking als de 17de eeuw aan de orde is. Zelden zult u bij het gireren het mes zó van twee kanten kunnen laten snijden. Postgiro 124326. Bij de wisseling van het jaar wensen wij alle leden een voorspoedig nieuw jaar toe. Het zou ook voor de Bond Heemschut een goed jaar kunnen wor den als u de gezellige dagen rondom de jaarwisse ling aangrijpt om in de familie- en vriendenkring het onderwerp Heemschut eens aan de orde te stel len. Het resultaat daarvan zou kunnen zijn, dat wij weer een stapje dichter tot onze wens zouden komen: 10.000 leden. Wij zijn een stevig eind op weg, maar het eind van deze reis ligt ook nog een stuk weg. U zoudt dat korter kunnen maken. U zoudt bijvoor beeld bij Uw gesprek de volgende gedachte kunnen lanceren: Men bewijst niet ons een gunst door lid te worden, maar zichzelf een dienst. U kunt dat nog aantonen óók door te wijzen op de door Heemschut te organiseren excursies en de uitgave van ons ge- illustreerd orgaan. In de kring van steunpilaren, op wier waardevolle rapporten en adviezen ons werk aanzienlijk steunt de Provinciale Commissies Stad en Dorp waren in de loop der jaren enige bressen ontstaan. Wij hadden ons voorgenomen deze in de loop van dit jaar te dichten en tot onze voldoening zijn wij daarin, in overleg met de Centrale Commissie, ge slaagd. Warme belangstellenden en bekwame deskundigen hebben wij bereid gevonden hun bijzondere aan dacht aan het Heemschutwerk te geven en wij zijn dan ook verheugd dat weer een volledige bezetting der lege plaatsen is bereikt. Zo heten wij Groningen, Zeeland en als derde in de rij, Limburg, van harte welkom. De berichtgeving uit en tegelijk een doeltreffende activiteit in alle provincies in ons land is weer volledig hersteld. Op de bekende pagina in ons blad zult gij in dit nummer weer de namen van voorzitter en secreta ris met het adres der Commissies Stad en Dorp in alle provincies kunnen vinden. Een gezonde doorstroming door alle aderen van onze bloedsomloop is weer verzekerd. Onder het motto: mens sana in corpore sano een gezonde geest in een gezond lichaam zetten wij onze taak met versterkte opgewektheid voort. Air. Arn. J. d'Ailly Samenstelling Commissie Stad en Dorp Limburg Vz.: Drs. J. H. W. M. Hansen; secr.: A. H. Simonis, Leyenbroekerweg 68, Sittard; Mr. F. M. J. Haffmans Jr., L. Halders, Ir. H. J. S. Meddens, Jhr. Mr. R. A. Th. M. van Rijckevorsel, A. H. Salden, Mr. H. Smeets, Drs. J. Sprenger, Mr. J. Smeets, Prof. Dr. J. J. M. Timmers, Ir. J. J. M. Turlings. Samenstelling Commissie Stad en Dorp Groningen: Vz.: Mr. P. J. Molendijk; secr. B. van der Veen Cnz., Eemskanaal 24, Groningen; H. Braber, Dr. Fop I. Brouwer, Ir. J. Dieperink, J. J. Leeninga, Mr. G. Overdiep, Jhr. Mr. S. M. S. de Ranitz, Ir. P. Reyen- ga. Samenstelling Commissie Stad en Dorp Zeeland: Vz.: Mr. A. J. van der Weel; secr. C. Postma, Meel- straat 8, Zierikzee; M. W. van Arenthals, H. van den Briel, J. J. M. Ficq, Ir. P. J. 't Hooft, Air. B. Plomp, P. van der Veen. 116

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1965 | | pagina 8