DELFT Abtswoude In een brief aan de Gemeente Delft is gewezen op het feit, dat bij ongewijzigde realisatie van uitbrei dingsplannen Voorhof 2 en Buitenhof het dorpje Abtswoude zal moeten verdwijnen. Heemschut be treurt dit en wijst op de wenselijkheid deze kern te behouden. Als onderbreking in de planmatigheid van de nieuwe uitbreidingsplannen moet dit be houd als belangrijk worden onderkend. Ook voor de huidige bebouwing zal zeker een goede bestem ming kunnen worden gevonden, bijvoorbeeld als studentenbehuizing of voor grote gezinnen. Men zou haast van een gemiste kans kunnen spreken als deze hier niet zou worden benut. DUBBELDAM Uitbreidingsplannen In een brief aan de gemeente is aandacht gevraagd voor het behoud van Dubbelsteyn en het zo onge rept mogelijk houden van het rivierfront. In de randstad Holland moet het behoud van landschaps- schoon van uitzonderlijk belang worden geacht. Saneringsplannen ZAANDIJK Regeling bebouwde kom ten westen van Lagedijk tussen K. Marxstraat en Hazepad. Door Heemschut zijn in een schrijven aan de ge meenteraad een aantal bezwaren tegen deze rege ling ingediend, o..a betreffende de afmetingen van het bouwblok, de toelating van bedrijven, de vast stelling van de rooilijn en het ontbreken van af schermende boomaanplant. Aangezien aan deze bezwaren slechts gedeeltelijk werd tegemoetgekomen (de aanleg van afschermen de aanplant van bomen) heeft Heemschut thans bezwaar ingediend bij Gedeputeerde Staten. KOMPLAN LOENEN Tegen desaneringsplannen zijn door Heemschut bezwaren ingebracht (de afbraak van panden voor de kerk, de amovering van 't Raedthuys van Cro- nenburgh) bij de Raad der Gemeente. Aangezien volgens ontvangen schrijven van de ge meente Loenen aan deze bezwaren niet tegemoet kan komen, is in een brief aan Gedeputeerde Sta ten gevraagd te bevorderen, dat aan de ingebrachte bezwaren wèl wordt tegemoetgekomen. BREUKELEN sanerings dorpskern In een brief aan het college van B. en W. is aan dacht gevraagd voor het karakter van de dorpskern. B. en W. zeggen toe, hier de nodige aandacht aan te zullen besteden. 's-HER TO GEN BOSCH Op. 13 juli richtte de Bond Heemschut zich in een uitvoerig telegram tot de gemeenteraad en betreur de daarin, dat het structuurplan slechts enkele da gen vóór behandeling in de Gemeenteraad open baar is geworden. Hierdoor is studie van het plan onmogelijk ende noodzakelijke tijd om bezwaren voor te brengen, ontbreekt. Verzocht werd om be handeling uit te stellen. Bij Gedeputeerde Staten werd geprotesteeerd tegen deze onjuiste gang van zaken. DORDRECHT saneringsplan Voor Dordrecht is de beslissing gevallen. Volgens uitspraak van de Raad van State is het plan aan vaardbaar en zijn geen gronden gevonden om aan een deel van het plan de goedkeuring te onthouden. Voor de Bond Heemschut en vele anderen een on bevredigend resultaat. Tot de verdere bemoeienissen behoorden: Onze bezwaren tegen de eventuele vestiging van een electriciteitscentrale te Bergum (Fr.)Evenals Grouw is dat een watersportcentrum, waar een der gelijke vestiging disharmoniëert. Onzerzijds gaan de gedachten uit naar de industrievestigingen bij Leeu warden, Harlingen of Lemmer. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland is nog eens toegelicht, dat herstel van het houten brugge tje in het v.m. jaagpad langs de Schager Sloot te Schagen niet uitsluitend van het standpunt van ver- keersbelang mag worden gezien, maar dat hier ook het landschappelijk effect in overweging dient te worden getrokken. Besliste de Kroon op 11 maart 1961 niet, dat het zoveel mogelijk handhaven van het dorps- en stedeschoon als een algemeen belang in de zin van Waterstaatswet 1900 art. 22 moet wor den aangemerkt? Met het oog op de betekenis der beplanting langs de wegen en lanen in de Gelderse Achterhoek wer den B. en W. van Neede geadviseerd de boombe planting in haar gemeente te handhaven. Bij de Raad der gemeente Nieuwkoop werd be zwaar gemaakt tegen de vestiging van een garage bedrijf aan de Achterweg hoek Nieuwveense weg. Gedeputeerde Staten namen onze bezwaren over en onthielden de goedkeuring aan het raadsbesluit. Aan de raad der gemeente Balk werd geadviseerd de bouw van garages achter het perceel Raadhuis straat 113 achterwege te laten, in elk geval de tuin van dit op de monumentenlijst staande pand te sparen. B. en W. van Muiden werden geadviseerd ten aan zien van de Brink te Muiderberg. Bij B. en W. van Monnikendam werd gepleit voor restauratie van de Damsluis. Bij Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland is bezwaar gemaakt tegen het wijzigen van de Verordening Houtmarkt-Turf markt door de Raad in Den Haag, zodanig, dat o.m. de bouw van een 140 m hoog kantoorgebouw wordt mogelijk gemaakt. De Minister van O., K. en W. is aandacht gevraagd voor het afstoten van oude vestingwerken door het Ministerie van Defensie. Gebruikelijk was, dat dit door de Dienst der Domeinen geschiedde, die zich er eerst van overtuigde, of de betreffende werken uit een oogpunt van historisch belang niet behou den moesten worden. Dit gebruik verdient in ere gehouden te worden. B. en W. van Haarlem is verzocht bij eventuele veG' koop van het gebouw St. Bavo een waardige bestem ming te doen waarborgen. B. en W. van Dordrecht werd gewezen op tic ont- 62

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1965 | | pagina 28