Nieuwe leden 72 Schagen, brug in het jaagpad Voor het herstel van de fraaie houten brug in het jaagpad bij Schagen - zie ons Februarinummer 1964, blz 4 - geven G. S. geen subsidie omdat de brug geen betekenis meer heeft voor het verkeer. Heemschut heeft in zijn antwoord verwezen naar de uitspraak van de Kroon d.d. 11 Maart 1961, waarbij het besluit tot demping van een deel van de wegsloot te Beemster werd vernietigd op grond van de overweging dat het zoveel mogelijk handhaven van het dorps- en stede- schoon als een algemeen belang in de zin van het ge noemde wetsartikel (art. 22 der Waterstaatswet 1900) moet worden aangemerkt. In dit verband komt het Heemschut voor dat het handhaven van de Schager brug door G. S. niet alleen als verkeersbelang, maar ook als element van dorpsschoon bekeken zou moeten worden. Zevenaarontwerp herziening uibreidingsplan Ten zoveelste malen heeft in Zevenaar een ontwerp plan ter herziening van het uitbreidingsplan-in-hoofd- zaak ter visie gelegen waarbij bebouwing wordt ge projecteerd aan de zuidoostelijke kant van het stadje waar men, vanuit Babberich komend, over de akkers het fraaie geboomte rondom het Huis Sevenaer ziet. Het is een van de weinige aantrekkelijke aspecten van het verder door niet al te best geslaagde modernisering verfomfaaide Zevenaar, en met een hardnekkigheid, een betere zaak waardig, laten B. en W. jaar in, jaar uit plannen maken om juist daar wegen en woningen tot stand te brengen. Die plannen worden soms gedeel telijk afgekeurd, of ingetrokken, maar altijd komt er weer een nieuwe opzet met dezelfde bedoeling: het huis Sevenaer te beroven van zijn akkers en daarmede van de economische basis waarop dit historische land goed zich bij wijze van grote uitzondering door een doeltreffend beheer staande houdt. En opnieuw heeft de Bond Heemschut zich tot de raad van Zevenaar gewend met het verzoek om, aangezien er generlei noodzaak tot bebouwing van deze agrarische gronden bestaat, het ontwerp-plan zó te wijzigen dat het Huis Sevenaer met zijn park en landerijen behouden kan blijven. Velzen, verbetering Duin- en Kruidberglaan Naar aanleiding van het schrijven van het Heemschut- bestuur over de verbetering van de Duin- en Kruid berglaan te Velzen en de wenselijkheid daarbij het karakter van een recreatieweg te handhaven, hebben B. en W. geantwoord dat bij de geprojecteerde verbe tering inderdaad deze bedoeling voorzit. Ten aanzien van het boerderijtje bij het voormalige jachthuis, dat door de verlegging van het tracé zou moeten vallen, zijn B. en W. van mening dat hiervoor dringende ver- keerseisen bestaan en dat het plan het resultaat is van zorgvuldige afweging, zonder dat hierbij de landschaps - en recreatiebelangen aan de verkeersbelangen wor den opgeofferd. Heemschut deelt deze zienswijze niet, en betreurt de verdwijning van het boerderijtje waar voor naar het inzicht van het bestuur onvoldoende reden bestaat. Als buitengewoon lid traden toe lussen naakjes de naam van de voorsteller) D. Y. Alta, Amsterdam; Mr. J. Algera, 's-Gravenhage; H. A. Avenarius, Leiden; A. F. Bange, Amersfoort; Ir. J. A. Beckering Vinckers, Maastricht; T. Beintema, Leeuwarden; J. E. Benes, Leeuwarden; Ir. J. D. Berdenis van Berlekom, Haarlem; I. W. Bergsma, Groningen; J. W. Blom, Leeuwarden; H. J. den Boer, Baarn; J. J. Bolland, Velsen-Driehuis; B. Bolwijn, Anjum; H. J. Boonstra, Leeuwarden; Ir. H. M. Bos. Leeuwarden; F. E. Botma, Haren; J. H. Bouma Tuininga, Dokkum; Firma D. W. Brand, Amsterdam; Mevr. G. M. G. Breukink-van der Kloot Meijburg, Dieren; E. J. S. Bron, Sneek; L. C. Brouwer, Dokkum; Mej. Dr. C. Bruin, Heerenveen; Prof. Dr. J. Bruyn, Amsterdam; Mevr. M. A. Buiskool-Toxopaeus, Zeist; Mej. H. Buisman, Ede; M. van der Burg-Borger, Bennekom; Mej. A. G. Cats, Haarlem; Mej. Dra. N. Daman, Rotterdam; A. Dekker, Bosch en Duin A. Th. Splinter)Mr. T. Delemarre, Leeuwarden Mr. G. van Duijvendijk, Heiloo; Mr. J. Th. H. C. van Ebbenhorst Tengbergen, Belgrado (A. M. Otto, Belgrado)Mevr. L. Emrik, Naarden (R. Koperberg) J. Eppinga, Harlingen (Mevr. van Dorp)J. Th. van Ginkel, Amsterdam; J. Haak, Wageningen (R. Koper- berg)A. L. S. van Heel, Laren; Mr. W. H. Heems kerk, Oegstgeest; C. Hissink, Utrecht; J. J. Hoogslag, Leeuwarden; Ir. D. J. Knuttel, Kunrade; W. van Lookeren Campagne, Zaltbommel (M. A. de Jong; G. A. Lugtenburg, Zwolle; P. R. Medema, Broek in Waterland (J. W. Niemeyer)A. Mul, Edam (M. Boll)Dr. M. Niemeyer, Wassenaar (J. W. Niemeyer) J. E. Nieuwehuis, Broek in Waterland (J. W. Nie meyer)A. van Nieuwenhuijze, Hoogkarspel; Open bare Leeszaal en Bibliotheek, Breda; Dr. J. G. du Pui, 's-Gravenhage; B. E. Ruys, Rotterdam (Mevr. P. J. Crommelin-Waller)Prof. Dr. G. Sevenster, Leiden; Drs. C. G. Sluijter, Rotterdam; J. Smit, Hilversum; Mr. Lod. Spaan, 's-Hertogenbosch; Mr. W. H. Sprenger, Oostvoorne; Boekhandel C. E. J. Tinga, Breda; Mevr. Dr. E. F. Verkade-Cartier van Dissel, Breukelen; Mevr. Dr. H. Verwey-Jonker, Eindhoven; K. Visser, rachten; Heer en Mevr. A. Vondeling van 't Hof, Leeuwarden; E, E. van der Voo. Lin- schoten; Theun de Vries, Amsterdam; W. Vrolijk, Amsterdam; K. de Waal, Arnhem; Ds. J. E. Wage naar, BeetsterzwaagMr. H. B. J. Waslander, Am sterdam; Tj. Westra, Franeker; E. Willems, Apel doorn; K. Wits Kzn., Leeuwarden; Ir. H. B. J. Witte, Eindhoven; Prof. Dr. W. van der Woude, Oegstgeest; J. Wymenga, Rotterdam; Prof. Dr. C. A. Zaalberg, Leiden; Mevr. L. Zernike-Baanders, Naarden (R. Koperberg); P. Th. Zwart, Leeuwarden; Als donateur trad toe Rotterdamsche Bank N.V., Amsterdam.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 1964 | | pagina 26